Víťazný záver roka: MBK uspel v Šamoríne

Nepríjemný a nevyspytateľný Šamorín bol posledným súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v tomto kalendárnom roku. V prípade výhry mohli Liptáčky potvrdiť svoju príslušnosť k najsilnejšej slovenskej trojici.

A stalo sa. Hoci úvodnú desaťminútovku vyhrali tesne domáce basketbalistky 18:15, druhá a tretia časť hry sa stala jasnou korisťou zvereniek Juraja Suju. Zvíťazili v nich takmer identicky 22:13 a 21:13, a po polčase tak mali pred Šamorínom náskok šiestich bodov, po tretej štvrtiny vyhrávali už 58:44. A aj keď záverečná desaťminútovka patrila znovu (tesne) domácim, Ružomberčanky potvrdili, že do najlepšej slovenskej trojky rozhodne patria, a nad Šamorínom vyhrali o dvanásť bodov 78:66.

Najúspešnejšou strelkyňou MBK bola kapitánka Kmeťová, ktorá zaznamenala solídnych 21 bodov, Kelčíková dala 15, A. Baburová a Campbellová po 10. V domácom drese sa presadili hlavne Slezáriková, Beronjaová a Vyňuchalová, 12 bodov dala bývalá hráčka Ruže Nagyová.

Ružomberčanky teraz čaká vianočná prestávka. V Novom roku si však príliš dlho neoddýchnu, už v sobotu 7. januára bude ich extraligovým súperom v Koniarni družstvom BAM Poprad.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 66:78 (18:15, 31:37, 44:58). Slezáriková 16, Beronjaová 15, Vyňuchalová 14, Nagyová 12, Hašková 5, Theinerová 4 – Kmeťová 21, Kelčíková 15, A. Baburová a Campbellová po 10, Lázárová a Sujová po 8, Mištinová a Moravčíková po 3. Štvrtiny: 18:15, 13:22, 13:21, 22:20. TH: 13/11 – 21/17. Trojky: 5-3. Diváci: 110.