Víťazná rozlúčka s rokom, aj úsmevy na palubovke

Šamorín sa ako posledný súper postavil do cesty Ružomberku v tomto kalendárnom roku. Dva dni pred Vianocami prišli diváci povzbudiť Sujovu družinu a pozrieť sa napríklad aj na výkon novej hráčky Nikoly Kováčikovej…

Keď bolo v 8. minúte 23:10 pre Ružomberok, diváci už tušili, akým smerom sa bude zápas uberať. Domáce hráčky hrali uvoľnene, na palubovke nechýbali úsmevy, čo nebýva veľmi častým javom, no tréner MBK Juraj Suja nebol spokojný. Zobral si oddychový čas a pripomínal svojim zverenkám, že nehrajú dobre. Jeho slová padli na úrodnú pôdu a úvodná štvrtina sa napokon stala jasnou korisťou Liptáčok, ktoré od tohto momentu do konca štvrtiny dovolili Šamorínu skórovať len raz.

Na svetelnej tabuli svietil čas 4 minúty do naplnenia polčasu, a stav hovoril jasnou rečou – 50:20. Šamorínčanky, za ktoré nehrali Vyňuchalová či Slamová, proti výborne rozbehnutej Ruži nemali žiadnu šancu. Solídnu minutáž doprial domáci kouč novej hráčke v MBK Nikole Kováčikovej, ktorá rozhodne nesklamala a ukázala divákom svoj veľký basketbalový talent. Po polčase to za stavu 60:24 vyzeralo, že Liptáčky nastrieľajú svojim súperkám oveľa viac ako 100 bodov.

V tretej štvrtine sa však útočný stroj Ruže zasekol, Šamorín začal lepšie brániť, a tak v tejto časti hry padlo len skromných 22 bodov. Vidina stovky sa pre MBK mierne rozplývala, s hrou svojich zvereniek nebol spokojný ani Juraj Suja, čo dával patrične najavo. Hosťujúce hráčky aj v záverečnej štvrtine potvrdzovali, že sú predsa len súperom z iného súdka ako napríklad Cassovia či Poprad, alebo Banská Bystrica. Napriek tomu Ružomberok pohodlne strážil svoj náskok, a napokon presvedčivo zvíťazil 98:43.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: “Zápas sa mi hodnotí ľahko, vyhrali sme vysokým rozdielom, súper prišiel oslabený. Stretnutie nám vyšlo, akurát škoda tretej štvrtiny, kde sme – neviem prečo – ubrali z plynu a stratili koncentráciu. Vtedy sme nehrali dobre, do tempa sme sa vrátili až sedem minút pred koncom, a to už bolo neskoro na stovku, ktorú diváci očakávali. Ako však hovorím, z veľkej väčšiny bol duel z našej strany dobrý.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 98:43 (32:12, 60:24, 73:33). Bodovali – MBK: Kmeťová 19, Tetemondová 17, D. Baburová 16, Sujová 15, Lázárová 13, A. Baburová 12, Letková 6. ŠBK: Mračnová 22, Bartánusová 13, R. Theinerová 4, Hašková a Mišovičová po 2. Štvrtiny: 32:12, 28:12, 13:9, 25:10. 400 divákov. TH: 20/15 – 8/6. Trojky: 7-3. Úspešnosť streľby: 58% – 31%. Rozhodovali: Bartoš, Holländer, Sirocký.