Veľký sviatok v Koniarni. O titul majstra SR zabojujú aj žiačky Ružomberka

Staršie minižiačky (kategória U12) čaká už najbližší víkend vrchol sezóny. V ružomberskej hale Koniareň sa od piatku do nedele (8. až 10. júna) uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v basketbale starších minižiačok – finálový turnaj. Aj s účasťou našich talentov z MBK.

Konkurenciou ružomberských žiačok budú dva košické tímy (Young Angels Blue a Young Angels Yellow), Šamorín, Piešťanské Čajočky a Slávia Trnava. Prvý duel medzi Piešťanskými Čajočkami a domácim MBK Ružomberok je na programe už v piatok o 9:00. „Sme hrdí na to, že práca našich mládežníckych trénerov už od prípraviek až po súťažné tímy začína prinášať prvé ovocie v podobe konkurencieschopnosti našich najmladších basketiek v porovnaní s ostatnými družstvami na Slovensku. Družstvo starších mini žiačok MBK si suverénnym spôsobom vybojovalo účasť na záverečnom podujatí M-SR a nás môže len tešiť, že tento záverečný turnaj Final 6 sa uskutoční práve v Ružomberku,“ povedal manažér MBK Radoslav Popelka.

O desiatej v piatok bude slávnostné otvorenie turnaja, ďalší duel odohrajú Ružomberčanky o 14:20 proti Young Angels Yellow Košice. Sobotňajší program sa pre Liptáčky začne o 10:40 stretnutím proti Slávii Trnava, a v ten istý deň o 15:40 bude MBK hostiť Young Angels Blue Košice. Zápasový program uzatvoria staršie žiačky MBK v nedeľu o 10:40, zápasom proti Šamorínu. Slávnostné vyhodnotenie turnaja má byť v nedeľu o 14:00.

„Rád by som pozval všetkých divákov, aby prišli podporiť naše talentované družstvo na ceste za čo najlepším umiestnením na Majstrovstvách Slovenska. Po bronze mladších žiačok, ktorý sme si odniesli uplynulý víkend zo Šamorína, môžeme pridať ďalší pekný úspech ružomberského basketbalu už najbližší víkend. Verím, že k tomu pomôžu aj prajní dolnoliptovskí priaznivci,“ pozýva fanúšikov do Koniarne Radoslav Popelka.

Link na udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/603940786630452/

(c) MBK Ružomberok 2018