Vedieme 2:1! Ste hrdinky – odkázal hráčkam Juraj Suja

Bol to mimoriadne dramatický zápas. Dôležitým faktom je, že Ružomberok sa po ňom ujal vedenia vo finálovej sérii a v stredu bude mať v Piešťanoch možnosť získať extraligový titul.

Za stavu 1:1 nastúpili proti sebe v Koniarni Ružomberok a Piešťany. Úradujúci majster dominoval v prvom stretnutí 74:56, v Diplomat aréne vyhrali Čajky 74:65.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI STRETNUTIA

+ Bodovo sa MBK najviac darilo vďaka Srbke Turudićovej a reprezentantke Čiernej Hory Živaljevićovej, ktoré zaznamenali po 17 bodov.

+ S Ružou to vyzeralo v prvom polčase bledo, no aj podľa slov trénera sa žabky nevzdávali, tretiu štvrtinu vyhrali o 10 bodov, a záver si ustrážili.

+ Kým v druhej štvrtine mali Čajky takmer dvojnásobnú úspešnosť streľby oproti MBK, v záverečnom účtovaní vyhrali v tomto ukazovateli Liptáčky o štyri percentuálne body.

 

VÝVOJ ZÁPASU

Každý chvíľku ťahal pílku by bolo pritiahnuté za vlasy. Prvý polčas vyšiel lepšie Piešťanom, potom však prišli silné a dominantné ružomberské chvíle. Tretiu štvrtinu vyhrali zverenky Juraja Suju jasne o desať bodov 28:18, a tým položili základ svojho úspechu. Piešťanom “išla karta” najmä v prvej štvrtine, zato tretia patrila naplno rozbehnutým Liptáčkam. Aj pri neúčasti Williamsovej dokázal tak Ružomberok zostať vo finálovej sérii stopercentný na domácej palubovke, a naklonil misky váh na svoju stranu, v sérii vedie 2:1.

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Sú to príjemné pocity, získali sme druhý finálový bod. Zhodnotím to stručne – moje dievčatá sú pre mňa za dnešný výkon hrdinky. Nevzdali sa, nepoddali sme sa. Zdravo sme sa nahnevali, nezlomil nás ani nepriaznivý vývoj zápasu. Súper má svoju kvalitu, čo sme mohli aj dnes vidieť. Nezlomnou vierou, že sme tu doma, sme to dobojovali do konca. Dali sme 51 bodov v druhom polčase, klobúk dole pred dievčatami, že toto dokázali.”

Tomáš Kačmárik, Piešťany: “Prišli sme lepšie nastavení ako v prvom finále. Polčas sme vyhrali, tretia štvrtina z našej strany dnes kľúčovo slabá. Príliš dlho sme Ružomberok nechali hrať svoju hru. Nevedeli sme prerušiť ich sériu, dlho sme nedali kôš. To bol problém, musíme sa naučiť zastaviť dobrú ružomberskú hru. Na konci sme sa už nedokázali dotiahnuť, to nás stálo dnes výhru.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 82:70 (12:19, 31:34, 59:52). Turudićová a Živaljevićová po 17, Praženicová 13, Enabosiová 12, Stašová 10, Rusiňáková 7, Havranová 6 – T. Páleníková 22, Tadićová 14, Hamilton-Carterová 10, Hašková a Sailerová po 6, Miletićová a Kozáková po 5, Martišková 2. Štvrtiny: 12:19, 19:15, 28:18, 23:18. TH: 24/20 – 18/12. Trojky: 6-6. Bez divákov. Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Urhin. Úspešnosť streľby: 47% – 43%.

(c) MBK Ružomberok 2021