Vedieme 1:0, o výhre rozhodol prvý polčas

Na druhý domáci finálový zápas v sobotu 20. apríla o 17:00 vytiahne klub po rokoch aj veľkú severnú tribúnu.

Fantastická atmosféra vládla v prvom finálovom zápase tohtoročného vyvrcholenia extraligy v ružomberskej Koniarni. Domáci tím vyletel na Čajky bez rešpektu, a kým sa družstvo Richarda Kucsu stačilo spamätať, prehrávalo už 25:8. O víťazstve mierneho favorita z Ružomberka rozhodli prvé dve štvrtiny, ktoré Ruža aj vďaka obdivuhodnej úspešnosti streľby, zvlásť spoza trojkového oblúka, vyhrala 28:13, resp. 24:16.

Cez polčas bola oficiálne pokrstená knižná publikácia “80 rokov basketbalu v Ružomberku”. Potom sa o slovo prihlásili Piešťany, ktoré vďaka zlepšenej hre dokázali jemne ukrajovať z vysokého náskoku MBK. Domácemu fanklubu Concordia 1906 najmä na začiatku zápasu a v jeho závere šikovne sekundoval nečakane početný fanklub Čajok. Ani ten však neodvrátil konečný výsledok, z ktorého majú radosť domáce žabky. Tie hlavne vďaka prvému polčasu zvládli úvodný krok 80:68, a v sérii o titul sa ujali vedenia 1:0.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 80:68 (28:13, 52:29, 66:44) – na zápasy 1:0. Jefferyová 20, Jackovecová 15, Ellenbergová 13, Markovićová 11, Mištinová 10, Šikšniutéová 5, Janoščíková 4, Stašová 2 – Deptová a Thompsonová po 12, Lubinová 11, Jakubcová 10, Engelmanová 7, Mikulášiková 6, A. Baburová a Krč-Turbová po 4, Matejčíková 2. Štvrtiny: 28:13, 24:16, 14:15, 14:24. TH: 16/13 – 22/16. Trojky: 11-6. Diváci: 1700. Úspešnosť streľby: 45% – 38%.