V sobotu vstup zadarmo, kapacita je však obmedzená, prihláste sa vopred…

Dva doterajšie zápasy MBK Ružomberok v novom ročníku extraligy nepriniesli žiadne prekvapenie. Pod Uprínom sme dvakrát uspeli, družstvo BK ŠK UMB bolo pre úradujúceho majstra ľahkým sústom (23:97), bystrické pumy z BK ŠKP 08 kládli podstatne väčší odpor (50:76). V stredu odohrajú zverenky Juraja Suju ďalší zápas u súpera, na palubovke BK Slovan Bratislava.

V sobotu 9. októbra o 17:00 ich potom čaká domáca premiéra, v Koniarni nastúpia proti Young Angels Košice – tímu, ktorý takmer vyhral cez víkend v Piešťanoch (70:69). “Na tento zápas MBK-Košice sme sa rozhodli umožniť našim priaznivcom bezplatný vstup. Avšak, vzhľadom na aktuálne opatrenia a červenú farbu, v ktorej sa v rámci Covid-automatu nachádza okres Ružomberok, je potrebné zabezpečiť menný zoznam účastníkov podujatia. Navyše, naša kapacita je v tomto smere obmedzená, v hale môže byť najviac 600 divákov,” hovorí manažér a výkonný riaditeľ basketbalovej Ruže Radoslav Popelka.

Vstup divákov na zápas bude umožnený v režime “OTP” (teda očkovaní – testovaní – po ochorení Covid-19). Je teda potrebné, ak chcete prísť na toto stretnutie, napísať vopred e-mail na adresu info@mbkruzomberok.sk a nahlásiť sa na zápas najneskôr do piatku 8.10. do 12:00. V správe treba uviesť meno, priezvisko a telefónne číslo. Bude možné hlásiť sa aj na mieste (v pokladni pred zápasom), no je v tomto prípade potrebné počítať so zdržaním, ako aj s tým, že sa prípadným záujemcom nemusí ujsť miesto. Pripomíname, že nahlásiť sa musia aj tí, ktorí majú (aj v prípade riadneho stretnutia, na ktoré nie je bezplatný vstup) – inokedy vstup zadarmo, resp. vlastníci permanentných vstupeniek.

Rovnaké podmienky platia aj pre prihlásenie sa na prvý domáci zápas Európskeho pohára FIBA – s tým, že vstupné je 3,00 eur (základné) a 1,50 eur (zľavnené). Stretnutie medzi MBK Ružomberok a Liege Panthers bude v stredu 13. októbra o 17:00, pričom pre prihlásenie sa vopred e-mailom je posledný termín v utorok 12.10. do 12:00.

Podmienky pre vstup divákov budeme priebežne aktualizovať podľa platných nariadení a opatrení v rámci Covid-automatu.

(c) MBK Ružomberok 2021