V Poprade pohodlná výhra o 20 bodov

MBK Ružomberok - BAM Poprad

S jasným cieľom zvíťaziť cestovali basketbalistky MBK Ružomberok na stretnutie ďalšieho kola slovenskej extraligy pod Tatry. Do zápasu ešte nezasiahli Taijah Campbellová, ani Alexandra Baburová.

Hráčky BAM Poprad, ktorých farby obliekajú aj dve basketbalistky, v minulosti pôsobiace v Ružomberku (Hadačová a Kudličková), nemali proti MBK čo stratiť, mohli len získať. Už prvá štvrtina však naznačila, že favorit zápasu to s výhrou myslí vážne (10:18). V podobnom duchu pokračovali zverenky Juraja Suju aj v druhej desaťminútovke, ktorú tiež ovládli 23:16, a tak išli do polčasových šatní s očakávaným vedením 41:26.

Ani po zmene strán sa Popradčankám nepodarilo bodovo sa priblížiť Liptáčkam, ktoré vyhrali aj tretiu a záverečnú štvrtinu, hoci rozdiel v skóre už v ich prospech narástol len minimálne. Po výsledku 64:44 sa však MBK tešil z víťazstva. Značný bol najmä rozdiel v premieňaní trojkových pokusov, kde dominovali naše žabky (6:1). Najlepšou strelkyňou Ružomberka bola Sujová, ktorá zaznamenala 19 bodov, kapitánka Kmeťová pridala 16 bodov.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 44:64 (10:18, 26:41, 34:52). Hadačová 14, Theinerová 10, Ivančáková 6, Husárová 5, A. Kudličková 4, M. Tetemondová 3, Hamaliarová 2 – Sujová 19, Kmeťová 16, Lázárová a A. Moravčíková po 8, Bartánusová 6, Kelčíková 4, Mištinová 2, Jarinová 1. Štvrtiny: 10:18, 16:23, 8:11, 10:12. TH: 19/15 – 9/4. Trojky: 1-6. Diváci: 350.

Minutáž hráčok Ružomberka: Kmeťová 32:09, Mištinová 31:34, Sujová 29:42, Lázárová 29:02, Kelčíková 27:55, A. Moravčíková 21:35, Bartánusová 20:34, Jarinová 7:29.