V Poprade padlo len 99 bodov

…a 61 z nich dali Ružomberčanky. Aj preto dohrávaným zápasom zdolali zverenky Juraja Suju domáci BAM Poprad 61:38, a základnú časť extraligy zakončili víťazne.

Bola to už 12. výhra Liptáčok v aktuálnej ligovej sezóne. So sklonenými hlavami odchádzal Ružomberok z palubovky len dvakrát, v obidvoch prípadoch proti úradujúcemu majstrovi z Piešťan.

Poprad držal krok s MBK v prvej štvrtine, ktorú prehral len o tri body 10:13. Potom Ruža mierne zvýšila svoj náskok a do polčasových šatní odchádzala s vedením o deväť bodov. Rozhodujúci krok k víťazstvu urobil úradujúci vicemajster v tretej desaťminútovke, ktorú zvládol v pomere 19:10. Na body chudobný zápas sa tak stal korisťou Ružomberka. Zaujímavosťou je vyrovnaný počet úspešných pokusov za tri body, domáce aj hostky uspeli v 7 prípadoch.

Už v sobotu 14. januára začína nadstavbová časť extraligy. Ružomberok privíta o 17:00 na domácej palubovke v Koniarni Sláviu Banská Bystrica.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 38:61 (18:27). Drobná a Paulechová po 11, Húsková 5, Barillová 4, Slivková 3, Vyšňová a Langová po 2 – Uramová 13, Urbanová 11, Andělová 10, Havranová 7, Hadačová a Svetlíková po 6, Dovčíková 4, Jarošová a Štefančová po 2. Štvrtiny: 10:13, 8:14, 10:19, 10:15. TH: 2/1 – 10/6. Trojky: 7-7. Rozhodovali: Obertová, Cibulka a Bullo. Úspešnosť streľby: 32% – 35%.