V Bystrici znovu víťazne

Druhýkrát tento týždeň sa basketbalistky MBK Ružomberok stretli s bystrickým družstvom v extralige, a znovu to bolo pod Urpínom…

Nebolo to bez problémov. Práve naopak. Prvú štvrtinu na Štiavničkách vyhrali domáce pumy 18:17. Potom sa úradujúci majster prebudil a zapol na vyššie obrátky, a druhá desaťminútovka tak patrila Ružomberku v pomere 24:10. Liptáčky odchádzali po polčase z palubovky za stavu 41:28. Tretia štvrtina však skončila nerozhodne 14:14, a tak bola stále šanca, že domáce hráčky zdramatizujú stretnutie. Nestalo sa, zverenky Juraja Suju zvyhrali v záverečnej časti 21:8, a celé stretnutie o 26 bodov – 76:50.

Z domácich najviac vynikla Striešová s 12 bodmi, ale aj Holíková a Neuschlová. Ružu doviedla k výhre Graysová, autorka 21 bodov, po 16 pridali Praženicová a Turudićová. O osude zápasu v prospech MBK určite rozhodla aj úspešnosť streľby, ktorá bola percentuálne jasne na strane Ruže v pomere 47 ku 29.

Najbližšie sa Ružomberok stretne so Slovanom Bratislava 6. októbra, a potom o týždeň v sobotu 9.10. privíta v Koniarni Young Angels Košice. Na tento duel sa rozhodol klub privítať divákov bezplatne (režim OTP), treba však deklarovať svoj záujem zaslaním e-mailu na adresu info@mbkruzomberok.sk, keďže je potrebné pripraviť menný zoznam účastníkov. Kapacita haly je znížená na približne 600 divákov, termín prihlášok aj pre držiteľov permanentiek je do piatku 12.10. do 12:00. K tejto téme ešte napíšeme samostatný článok v pondelok.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 50:76 (18:17, 28:41, 42:55). Striešová 12, Holíková a Neuschlová po 10, Janštová 6 – Graysová 21, Praženicová a Turudićová po 16, Burová 10, Stašová 9, Havranová 4. Štvrtiny: 18:17, 10:24, 14:14, 8:21. TH: 14/9 – 6/3. Trojky: 7-7. Diváci: 115. Rozhodovali: Bartoš, Obertová, Sirocký. Úspešnosť streľby: 29% – 47%.