V Banskej Bystrici padlo spolu 99 bodov

Záverečnú štvrtinu vyhrali zverenky Juraja Suju 32:4. Najlepšou strelkyňou zápasu bola s 20 bodmi Eglé Šiksniutéová, len o bod menej zaznamenala “Chucky” Jefferyová.

Ružomberok bol v ďalšom extraligovom súboji pod Urpínom jasným favoritom, a túto pozíciu dokazoval od začiatku stretnutia. Úvodné dejstvo vyhrali Liptáčky 19:4, po polčase už bolo 35:10. Devastujúci pre mladý banskobystrický kolektív však bol najmä druhý polčas. Tretiu štvrtinu Ruža vyhrala 15:3, a naplno predviedla svoje majstrovstvo v záverečnej desaťminútovke, ktorú vyhrala 32:4. Spolu padlo v zápase 99 bodov, 82 z nich dal Ružomberok, a len 17 Banská Bystrica. Priepastný rozdiel bolo vidno najmä v úspešnosti streľby, kým domáce premenili len žalostných 9% svojich pokusov, Ružomberok presnú polovicu. Strelecky sa najviac darilo Šiksniutéovej s 20 a Jefferyovej s 19 bodmi. Najbližšie čaká zverenky Juraja Suju duel v Šamoríne, kde sa predstavia v stredu 10. októbra. Už v sobotu o týždeň sa po prvý raz postavia na zápas pred domácimi fanúšikmi, 13. októbra od 17:00 bude ich súperom v Koniarni Poprad.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 17:82 (4:19, 10:35, 13:50). Van Dalenová 7, Matejčíková 4, Jelenčíková a Vargová po 3 – Šiksniutéová 20, Jefferyová 19, Mištinová 14, Ellenbergová 13, Jackovecová 8, Moravčíková 5, Ivančáková 2, Belušová 1. Štvrtiny: 4:19, 6:16, 3:15, 4:32. Trojky: š-5. TH: 6/4 – 17/11. Diváci: 150. Úspešnosť streľby: 9% – 50%.