Už je v lige len jeden nezdolaný tím – RUŽOMBEROK

Dnešný šláger Niké extraligy žien rozhodol o tom, kto bude nezdolaným tímom súťaže. Aj Ružomberok, aj Piešťany, totiž doposiaľ v lige nikto neporazil.

Výhrou 58:48 zostáva jediným družstvo, ktoré neokúsilo trpkosť prehry – Ružomberok. Úradujúci majster zasadil Piešťanom smrtiacu ranu už v prvom polčase, ktorý MBK vyhral jednoznačne 47:22.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Fantastický prvý polčas priniesol Ruži vedenie o 25 bodov, čo málokto čakal, práve tam položil MBK hlavný základ dôležitého víťazstva

+ Za Liptáčky ešte nenastúpili doposiaľ zranená Motleyová, ale aj nová akvizícia – Jarošová, ktorá ako mladý talent prichádza do Ružomberka; obidve by sa mali prvý raz ukázať publiku zajtra v zápase so Slovanom Bratislava.

+ Tréner MBK Juraj Suja napriek mimoriadne nepriaznivému vývoju zápasu volil v druhom polčase pokojné a emocionálne vyvážené riešenie situácie – opätovne dokázal, že to bola správna taktika – Ružomberok vyhral a udržal si svoju neporaziteľnosť!

VÝVOJ STRETNUTIA

Jasne to povedal tréner Ružomberka – bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Treba dodať – úplne rozdielnych. Rečou čísel – 47:22 prvý polčas, 11:26 druhý polčas. Úradujúci majster predviedol v prvom dejstve priam famóznu jazdu a určite to bola jeho najlepšia a najťažšia 20-minútovka v lige od začiatku sezóny. Nielen diváci v hale, ale možno aj Piešťany sa nestačili čudovať tomu, čo sa deje, a že polčas prehrali Čajky až o 25 bodov.

Do druhej časti hry však nastúpili úplne iné Piešťany. Majstrovstvo Petra Jankoviča sa prejavilo, a na nečakanú zmenu hry nedokázali Liptáčky hneď zareagovať. Nevychádzala im streľba, a hoci v obrane držali vysoký štandard, bodovo sa súper nebezpečne približoval. Ešteže mu v záverečnej štvrtine tiež veľa lôpt nevyšlo, a Ruža si tak s vypätím síl mimoriadne dôležité víťazstvo postrážila, a zostáva aj naďalej v extralige nezdolaná.

POVEDALI TRÉNERI…

Juraj Suja, Ružomberok: “Gratulujem svojmu družstvu k víťazstvu. Vyhrali sme ťažký zápas, veľmi ma teší, že sme ho dokázali zvládnuť. Bol to duel dvoch rozdielnych polčasov, ale aj o tom je basketbal. Treba dať súperovi rešpekt za to, ako zareagoval cez polčas na vývoj stretnutia. Nepríjemným spôsobom nám sťažil cestu za víťazstvom. Vždy ideme na 100%, ale v prvom polčase nám vychádzalo takmer všetko, trafili sme 5 zo 7 trojkových pokusov. Dnes nám doniesla výhru dobrá obrana.”

Peter Jankovič, Piešťany: “Suverénny vstup Ružomberka do zápasu. Ukázali, prečo hrajú v tejto sezóne zatiaľ veľmi dobre, či už v extralige, alebo Eurocupe. Nevedeli sme na to zareagovať, boli sme zakríknutí. Myslím si však, že v druhom polčase sme ukázali niečo viac, teší ma aspoň to, že sme sa vrátili späť do hry a neprehrali sme obrovským rozdielom. Všetka česť dievčatám, že bojovali až do konca, ale, aj tak, spokojnosť tam nie je.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 58:48 (27:16, 47:22, 49:36). Turudićová 16, Graysová 12, Stašová 9, Burová 8, Praženicová 6, Havranová 5, Buknová 2 – Martišková 13, Rusiňáková 9, Tadićová 8, Hašková a Bottheová po 6, Pirttinenová, Želnytéová a Kozáková po 2. Štvrtiny: 27:16, 20:6, 2:14, 9:12. TH: 12/9 – 14/11. Trojky: 5-3. Diváci: 200. Rozhodovali: Tomašovič, Fuska a Bartoš. Úspešnosť streľby: 36% – 31%. Najviac času na palubovker (MBK): Turudićová 33:32, Burová 33:25, Praženicová 31:59, Stašová 29:42. Graysová 28:32, Havranová 26:42.