Urobili a dosiahli sme maximum, tvrdí Juraj Suja

Ďalšia sezóna, ďalšia medaila. Juraj Suja to s asistentom Michalom Porubčanom a tímom, ktorý nemal veľké oči, znovu dokázal. Napriek tomu, že málokto im pred začiatkom ligy veril, opätovne uchmatli pre Ružomberok cenný kov, tentokrát bronzový a na úkor Young Angels Košice.

“Nikde ho osobitne nezaraďujem. Každý basketbalový rok mal svoje špecifiká, jednotlivé sezóny sa nedajú porovnávať. K dosiahnutým výsledkom viedli rôzne cesty. Avšak sezóna, ktorá sa nedávno skončila, bola jedna z tých, kde sme výsledkovo, podľa mňa, urobili maximum,” rozhovoril sa lodivod MBK Ružomberok pre noviny Ružomberský hlas. Dodal tiež, že prípadný zisk “až” štvrtého miesta by síce možno verejnosť brala ako sklamanie, ale nešlo by podľa neho o nič výnimočné. Bola by to realita.

A čo bolo podľa trénera najväčším problémom basketbalového MBK v ročníku 2022/23? “„Bolo nás málo. Družstvo začalo len s jednou kvázi vysokou hráčkou Luciou Hadačovou. Neskôr k nám prišla Soňa Svetlíková. Žiaľ v závere sezóny sa zranila Hadačová. Chýbali nám podkošové hráčky, preto ani tréningový proces nemohol byť úplne ideálny. Nedali sa natrénovať všetky zápasové situácie, boli sme obmedzení.“

Pozitívom boli určite výsledky, pokračuje J. Suja. „Veľa dievčat, ktoré predtým menej nastupovali, alebo hrávali len druhé husle, zrazu mali zodpovednosť na svojich pleciach. Za uplynulý basketbalový rok sa všetky posunuli ďalej.“ So sezónou je veľmi spokojný. “S tým, čo sme mali, bola odvedená dobrá práca. Podľa mňa, dosiahli sme maximum.”

Vyjadril sa aj k výsledku a vývoju finálovej série, ktorú suverénne ovládli Piešťanské Čajky. Nad Sláviou Banská Bystrica zvíťazili jednoznačne 3:0 na zápasy. “„Finále bolo rozhodnuté už vopred. Tu nebolo, čo riešiť. Bystričanky, pri všetkej úcte k nim, nemali proti Piešťanom najmenšiu šancu. Staronový majster má skúsené hráčky, tiež skúseného trénera. Stačí sa pozrieť na základnú os družstva – Mujovičová, Jamesová, Jurčenková. K tejto trojici výborne zapadla mladá chorvátska pivotka Mandičová, družstvo sa tiež opieralo o ostrieľanú a veľmi dobrú českú reprezentantku Gabrielu Andělovú. Za skúsenú hráčku už možno považovať aj Alicu Moravčíkovú, ktorá si s nami toho dosť preskákala. O veľkom basketbalovom potenciáli možno hovoriť tiež u Martiškovej. Piešťany mali kvalitu aj na lavičke a mohli sa oprieť o dobré zázemie. Vo finále, podľa mňa, už neboli v ideálnej forme, i tak sériu zvládli bez najmenších problémov. Slávia Banská Bystrica ich nedokázala potrápiť ani v jednom zápase. Všetky boli rozhodnuté po tretej štvrtine, alebo po polčase.“

(celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní novín Ružomberský hlas – hlavného mediálneho partnera MBK Ružomberok)

 

(c) MBK Ružomberok 2023