Uragán Ruže zmietol Košičanky ešte do polčasu

Zatiaľ majú Liptáčky vynikajúcu bilanciu. Zo šiestich zápasov zvíťazili až 5, podľahli len Piešťanom na ich palubovke. Najbližšie ich čaká domáci súboj s UMB Banská Bystrica budúcu sobotu 5. novembra, netradične o 18:00. Ešte predtým však odohrajú preložený zápas v Šamoríne (2.11. o 18:00).

Ružomberčanky mali úvod ako z rozprávky. Naopak, pre domáce Young Angels išlo o nočnú moru. Zverenky Juraja Suju rýchlo viedli 8:0, potom 13:2, prvú štvrtinu napokon vyhrali jednoznačne 22:6. Ani potom nepoľavili, dominovali predovšetkým v rýchlych protiútokoch, a na polčasovú prestávku išli s presvedčivým vedením o 24 bodov – 40:16.

Aj po zmene strán úradujúci vicemajster kontroloval vedenie, o päť bodov zvíťazil v tretej desaťminútovke (17:12). V záverečnej štvrtine dal trénerský tandem Suja-Porubčan šancu všetkým hráčkam z lavičky, čo využili Košice na čiastočnú úpravu konečného skóre. Ružomberok vyhral o 17 bodov a pripísal si do tabuľky piate víťazstvo zo šiesteho zápasu extraligy.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 51:68 (16:40). Rodáková 11, Kristlová 8, Mikovčáková a Dulovičová po 6, Bohušová a Plavnická po 5, Szmereková 4, Majorošová a Jakubčeková po 3 – Buknová 18, Havranová 14, Andělová 12, Hadačová a Jarošová po 6, Uramová 4, Urbanová a Štefančová po 3, Dovčíková 2. Štvrtiny: 5:22, 11:18, 12:17, 23:11. TH: 16/9 – 4/2. Trojky: 2-6. Diváci: 150. Rozhodovali: Karniš, Kišš, Gacík. Úspešnosť streľby: 42% – 37%.