U17 s náročnou sobotou a skvelou nedeľou

Mladé ruže na západe s náročnou sobotou a skvelou nedeľou

Sobota 25.3.2023

Tréner Miroslav Futo: “Do stretnutia proti MBK Stará Turá sme vstupovali len so siedmimi hráčkami, keďže naše klúčové hráčky ostali s „veľkými ružami“ bojovať v prvom semifinále ženskej extraligy proti Slávii Banská Bystrica. Do zápasu sme išli s dobrou energiou a vôľou zabojovať o čo najlepší výsledok, čo sa nám proti farme Piešťanských Čajok zo začiatku zápasu darilo, bohužiaľ len do 6. minúty (stav 12:14). Od tohto momentu tím Starej Turej častým striedaním neustále zvyšoval tempo, hral s vysunutou obranou čo spôsobovalo pri malej rotácií rýchlu únavu a z toho prameniace množstvo chýb (celkovo 31 strát) na našej strane, a neustále zvyšoval rozdiel v skóre až na polčasových 44:26.

V druhom polčase bol plán pribrzdiť domáce MBK, znížiť maximálne 18 bodové polčasové manko, no okrem šnúry 6:0 (2-3 minúta) sa nám vôbec nedarilo. Keďže tím Starej Turej poľavil z agresívnej hry, dokázali sme tretiu štvrtinu ukontrolovať s mínusom len jeden bod. (13:12) Posledná štvrtina však bola pre nás opäť krutá, prehrali sme ju rozdielom 15 bodov, kedy už väčšina dievčat bola „zavarená“, a nestíhali sme dobre hrajúcim dievčatám zo Starej Turej ani v útoku ani v obrane.

Dievčatá však musím pochváliť, išli na dno svojich možností, bojovali, dreli, nevzdali sa ani pri viac ako 30 bodovom rozdiele. Výborný výkon podala hlavne Lucka Hanáková (autorka 17 bodov, 7 doskokov) a Veve Jarinová (autorka 18 bodov)

MBK Stará Turá – MBK Ružomberok   80:46  (44:26) Body MBK Ružomberok: Jarinová 18, Hanáková 17, Polomská 4, Borovská 3, Ondrášiková 2, Rigová 2, Olexová 0

Nedeľa 26.3.2023

Na nedeľné stretnutie sme mali k dispozícií aj dievčatá z „A“ tímu ruží – Majku, Števku a Danicu, ktoré už v sobotu neskoro večer pricestovali za nami po neúspešnom 1. semifinále. Nastúpili sme v základnej zostave Majka, Števka, Lucka, Veve, Danica, s jednoznačným cieľom vyhrať a zároveň popracovať na veciach ktoré nám nie úplne momentálne fungujú. (Obranný doskok a jednoduchá útočná hra založená na pohybe.) Zápas sme otvorili dvoma trojkami (Števka, Majka) ale pomerne ťažkopádne sme sa presadzovali proti domácim čajočkám, ktoré hrali veľmi zatiahnutú obranu a celú prvú štvrtinu dievčatá hľadali riešenia ako sa cez túto obranu dostať. Od druhej štvrtiny sme začali hrať našu hru, s rýchlym prechodom do útoku a jednoduchými riešeniami, a priamočiarym zakončením čo nám prinieslo polčasové vedenie 39:18.

Druhý polčas sme ovládli kompletne, dievčatá hrali s veľkou chuťou, kreativitou, predvádzali pekný rýchly basketbal, predviedli aj pekné kombinačné akcie kedy sa krásne našli a napriek tomu že sme v druhom polčase premenili len z poľa len 3 strely (streľba 3/17) vyhrali aj druhý polčas vysokým rozdielom 37:21, a pripísali si tak tretie víťazstvo v súťaži v pomere 76:39.  Veľmi som bol spokojný s prístupom dievčat, nasadením ktoré predviedli (49 doskokov), veľmi ma teší že sami hľadajú riešenia, používajú hlavu a hľadajú cestu k víťazstvu.

Piešťanské Čajočky – MBK Ružomberok   39:76  (18:39) Body MB Ružomberok: Štefančová 21, Michaličková 19, Jarinová 15, Ďuratná 10, Hanáková 10, Borovská 1

Zdroj: FB Piešťanské čajočky