U15: Nová sezóna, turnaj AKAPO CUP 2022 a naše suverénne víťazstvo

Sezóna je predo dvermi a už sa to začína hmýriť prípravnými zápasmi a turnajmi. Jeden z prvých reportov nám poslal Jozef Smolek, vedúci tímu U15.

“Aj starším žiačkam U15 sa súťažné stretnutia novej sezóny rýchlo blížia. Už 2. októbra ich čakajú dievčatá v Poprade, a preto bolo pre družstvo veľmi dôležité odohrať prípravné zápasy. Turnajové stretnutia mimo domácej palubovky v Lučenci boli k tomuto účelu nanajvýš vhodnou formou.

Družstvo sa personálne oproti minulej sezóne mierne zmenilo, pribudli 3 hráčky s nádejným potencionálnym rastom. Z technických dôvodov nám z nich na turnaji chýbalo ešte jedno dievča. Škoda. Nepotešilo ani ochorenie 2 dievčat a zranenia ďalších dvoch. Sú to dievčatá základného kádra z minulej sezóny. Aj preto sa ešte snažíme zorganizovať 1 – 2 prípravné stretnutia, aby dostali okrem iných dôvodov príležitosť aj tieto hráčky.

Naše družstvo vyhralo celý turnaj výrazným spôsobom, ktorý sa prejavil aj bodovým rozdielom. V priemere sme vyhrali každé stretnutie o viac ako 50 bodov. Hlavným dôvodom úspešných výsledkov bol náš systém kolektívnej obrany. Pozitívne sa prejavila doterajšia relatívne tvrdá príprava, ktorá bola a je bezpodmienečnou podmienkou pre systém hry, ktorým sa chce družstvo prezentovať. Je potešujúce, že dievčatá už slušne rozumejú zmyslu našej obrannej taktiky a všetkých benefitov z nej. Zo všetkých zúčastnených družstiev na turnaji sme sa prezentovali aj najvyspelejšou basketbalovou technikou. Veľkou pomocou sa prejavila aj schopnosť pomôcť si v útoku pozičnou streľbou, takže teraz majú dievčatá  o zbraň naviac a môžu dostávať súperov pod ešte väčší tlak.

Úspešný turnaj je pre družstvo veľkým povzbudením do ďalšieho tréningového a zápasového procesu. Máme radosť, že môžeme dievčatá za ich bojovnosť a predvedené výkony pochváliť. Zaslúžia si.”

Výsledky:

MBK Ružomberok     –     BK AŠK Slávia Trnava  68 : 40  (45 : 20)

1. štvrtina:                      26                     :                     13
  2. štvrtina:                      19                     :                       7
  3. štvrtina:                      12                     :                     10
  4. štvrtina:                      11                     :                     10

MBK Ružomberok     –      MBK Stará Turá  87 : 41  (47 : 17 )

2. štvrtina:                      19                     :                     11
  4. štvrtina:                      18                     :                     17

MBK Ružomberok     –      CBK Košice  87 : 15  (44 : 9)

1. štvrtina:                      29                     :                      8
  2. štvrtina:                      15                     :                   1

MBK Ružomberok     –     AKAPO Lučenec  (96 : 32) (42 : 17)

2. štvrtina:                      21                     :                    10
  3. štvrtina:                      34                     :                    11
  4. štvrtina:                      20                     :                     4