U15 – Kočky z Oravy stovkovali

R.Dorko tréner:
V sobotu sme nastúpili v poslednom kole na pôde bratislavského Šinteru. Do zápasu sme nastúpili s energiou. V útoku sme sa postupne presadzovali, naopak v obrane sme často horeli, hrali nedôrazne, bez tlaku na loptu a hráčov, čo v konečnom dôsledku dovolilo súperovi dať 51b. Nám sa podarilo tesne pred koncom podarilo prekonať 100b hranicu a tak sa dievčatá môžu tešiť na koláč od úspešnej strelkyne
ŠINTER Basket – ORAVA BasCats    51 : 100  (18:30, 32:60, 43:76) Body MBK Ružomberok: Malá 24, Jamsilová 23, Krakovská B. 10, Batunová, Nemčeková, Kronerová po 8,  Šušová 7, Derengubiaková a Jnačová po 6
.
V nedelu po noci strávenej v hlavnom meste a rannej prechádzke po slnečnom centre Bratislavy, sme nastúpili na stretnutie v súťaži proti družstvu IBASu. Tento posledný zápas sme si chceli spoločne užiť. Zápas sme začali tlakom, ale po 1. štvrtine sme sa uspokojili a skóre prestalo rásť. Tlakom na loptu sme počas zápasu získali veľa lôpt, avšak nedokázali sme premieňať vyložené šance na skórovanie. Nakoniec v posledných minútach sme dokázali zabrať a pokorili magickú hranicu, čo dievčatá potešilo ďalším koláčom.
IBAS Bratislava – ORAVA BasCats  54:105 (15:26, 28: 46, 43:76) Body MBK Ružomberok: Malá 31, Siteková, Krakovská S. po 14, Nemčeková 13,  Jamsilová 12, Batunová9. Šušová 8, Derengubiaková 4,
O dva týždne nás čakajú 2 barážové stretnutia proti družstvu MIBA Slovakia, kde si môžeme zabezpečiť účasť na finalovom turnaji kategórie U15, tak nám držte palce.