U13 trojciferný výsledok a postup na majstrovstvá

Naše mladšie žiačky boli počas víkendu na roztrhanie, okrem soboty ich v nedeľu čakala dohrávka s veľmi húževnatým súperom z Nitry.      Ako to všetko dopadlo?

Sobota 21.5.2022

Tréner Igor Vanko: “Vysoké víťazstvá zo sobotného dvojzápasu vyplynuli z agreívnej obrany a presného zakončenia prienikov a taktiež po doskočených loptách. Dievčatá bojovali, hrali rýchlo dopredu  a ukázali množstvo vtipných prihrávok a akcií hoď a bež. Hranicu sto bodov v druhom zápase zaznamenala Sára Jamsilová a zároveň jej pribudla milá povinnosť napiecť koláčiky pre šatňu, na ktorých si dievčatá pochutili po nedeľňajších výhrach nad Nitrou.”
1. zápas: MBK Ružomberok – IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 97 : 5 /57:2/ Body MBK Ružomberok: Šušová 18, Malá 17, Jamsilová 15, Kaplaňová 11, Chovanová 10, Praženicová 10, Jaroščáková 8, Nemčeková 4, Moravčíková 3, Porochnavá 2
Body IMC P.Bystrica: Romanová 2, Sviteková 2, Kubišová 1
2. zápas: MBK Ružomberok – IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 112 : 10 /59:2/ Body MBK Ružomberok: Jamsilová 27, Malá 20, Jaroščáková 16, Šušová 12, Ganobčíková 10, Praženicová 8, Chovanová 6, Nemčeková 6, Jaššáková 4,Moravčíková 3
Body IMC P.Bystrica: Hoštáková 4, Dingová 2, Sviteková 2, Tordová 2

Nedeľa 22.5.2022

Tréner Igor Vanko: “V nedeľu hrali naše dievčatá veľmi vyrovnané zápasy s dievčatami spod Zobora. Po prvej štvrtine prvého zápasu svietil stav skóre na tabuli 12:2 pre naše dievčatá. Ale ako sa ďalej ukázalo, dievčatá z Nitry neprišli v porazeneckej nálade. Chceli si uchmatnúť aspoň jedno víťazstvo, ktoré by im zaisťovalo istý postup na finálový turnaj majstrovstiev SR. Druhá /8:8/, tretia /14:12/ a štvrtá štvrtina /13:13/ boli úplne bodovo vyrovnané, ale náskok z prvej štvrtiny nám zaistil výhru v prvom zápase.
Keby si niekto myslel, že dievčatá z Nitry to položí, veľmi by sa mýlil. Druhý zápas nám priniesol ešte zaujímavejší, napínavejší a vyrovnanejší priebeh. Štvrtiny /16:14, 4:7,16:11, 10:7/.
Tieto zápasy nás naozaj preverili a dievčatá okúsili, čo je to hrať pod tlakom súpera. Pochvala patrí našim, ale aj šikovným nitrianskym dievčatám za predvedené výkony.
Tieto výhry nám zaistili istý postup na finálový turnaj majstrovstiev SR, ktoré sa uskutočnia v Starej Turej 17.-19.6.

Veľká gratulácia od trénera.”

1. zápas: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 47 : 35 /20:10/ Body MBK Ružomberok: Praženicová 18, Jaroščáková 9, Malá 6, Jamsilová 4, Šušová 4, Porochnavá 3, Chovanová 2 a Jaššáková 1
Body BKM Nitra:  Takáčová 10, Korecová 8, Šafariková 7, Kozelová 4, Bírová 2, Jankovičová 2, Feketeová 2
2. zápas: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra  46 : 39 /20:21/ Body MBK Ružomberok: Malá 15, Praženicová 12, Jaroščáková 8, Šušová 3,    Ganobčíková 2, Chovanová 2, Jamsilová 2 a Jaššáková 2
Body BKM Nitra: Takáčová 14, Korecová 6, Šafariková 5, Feketeová 4,    Jankovičová 4, Bírová 2, Kozelová 2, Podobová 2,