Tri hlavné správy z kuchyne MBK pred semifinále

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín (Skupina A - o 1.-4.miesto)

Už v sobotu 23. marca o 17:00 sa v našej športovej hale Koniareň začne semifinálová séria extraligy žien v basketbale medzi MBK Ružomberok a ŠBK Šamorín.

Pred úvodným duelom, v ktorom je favoritom na postup Ružomberok, vám prinášame tri najdôležitejšie správy z tábora našich žabiek, aby ste boli “v obraze”…

1.. Potešiteľný je zdravotný stav dvoch našich opôr, ktoré boli niekoľko zápasov mimo diania na palubovke. Eglé Šikšniutéová, ako aj kapitánka Janeesa Jefferyová by mali do stretnutí proti Šamorínu zasiahnuť. Potvrdil nám to tréner Juraj Suja s tým, že ich zápasový štart v semifinálovej sérii je viac ako pravdepodobný.

2.. Ružomberský basketbal ocenený na vyhlasovaní najlepších športovcov mesta Ružomberok, ktoré sa uskutočnilo v pondelok v kine Kultúra. Aaryn Ellenbergová sa stala najlepšou športovkyňou, Miroslava Mištinová skončila tretia. Družstvo MBK dokonca získalo titul najlepší kolektív medzi dospelými, mladšie žiačky MBK sa tešili z titulu najlepší kolektív mládeže a Anton Panis bol ocenený medzi trénermi.

3.. Aby ste nemali “guláš” v zápasových termínoch. Prvé semifinále sa odohrá v sobotu 23. marca o 17:00 v Koniarni, druhý duel je na programe v stredu 27.3. v Šamoríne a tretie stretnutie bude v sobotu 30. marca v Koniarni, ale so začiatkom o 18:30 (kvôli futbalovému zápasu Ružomberok-Žilina o 15:30). Prípadné štvrté semifinále má byť 3.4. v Šamoríne a možný piaty zápas potom 6.4. v Ružomberku. Séria sa hrá na tri víťazné stretnutia.

(c) MBK Ružomberok 2019