Tlačí sa nový Bulletin MBK, tento týždeň v Koniarni dva domáce zápasy

Najprv hráčky Ružomberka privítajú už v stredu 6. novembra ruský Enisey Krasnojarsk (17:00, Európsky pohár FIBA), a potom v sobotu 9.11. ich čaká v Koniarni extraligový súboj proti Young Angels Košice (17:00).

Už v stredu si budú môcť diváci pred domácim zápasom Európskeho pohára proti ruskému Krasnojarsku zobrať v útrobách Koniarne nové číslo klubového Bulletinu MBK. Čo v ňom na 16 stranách nájdete, resp. prehľad hlavných tém z kuchyne nášho klubu vám v skratke prinášame už teraz…

+ Zranenie Radky Stašovej je asi vážnejšie, ako sa zdalo, vo štvrtok sa ukáže, ako dlho bude chýbať v zápasoch MBK.

+ Ružomberčanky kraľujú extralige, vyhrali zatiaľ všetkých šesť zápasov, súperom nadeľujú debakle, vychutnali si aj Piešťany po výsledku 59:41.

+ V Európskom pohári FIBA zatiaľ zverenky Juraja Suju ťahali vo všetkých troch dueloch za kratší koniec povrazu, neuspeli v ruskom Krasnojarsku, doma s tureckým Hatay BB, ani na palubovke Tsmoki Minsk v Bielorusku.

+ V aktuálnom ročníku obliekajú hrdý ružomberský basketbalový dres členky 7 družstiev – z toho 1 nesúťažné (prípravka) a 1 v Dolnom Kubíne (Orava BasCats).

+ V nominácii trénera reprezentácie žien SR na novembrové zápasy Slovenska sú aj Ružomberčanky – Mištinová, Fekete, Dudášová, Moravčíková.

+ MBK Ružomberok ako jeden z mála tímov na európskej basketbalovej scéne využil prekrásne prírodné prostredie mesta na tímové fotenie (Kalvária).

+ Úradujúci majster Slovenska v basketbale žien má zatiaľ spomedzi všetkých účastníkov extraligy bezkonkurenčne najvyššiu návštevnosť na domácich aj vonkajších zápasoch.

+ …v čísle nájdete aj: Reportáž z výjazdu fanklubu Concordia 1906 do bieloruského Minsku / Rozhovor s Jurajom Sujom / Predstavíme vám Michaelu Fekete / 7 otázok pre Viktóriu Havranovú – plus kompletná grafická súpiska MBK Ružomberok, predstavenie súperov Ruže (Krasnojarsk a YA Košice) a venujeme sa aj našej mládeži…

(c) MBK Ružomberok 2019