Talenty zo ZŠ Bystrická si zahrajú finále

Štvrtok 3. december patril v Koniarni regionálnemu kolu basketbalovej akcie pre mladé talenty – Mini basket show 2015.

Do súťaží sa v ružomberskej športovej hale zapojili žiaci od 6 do 11 rokov z troch škôl v našom okrese – ZŠ Bystrická cesta Ružomberok, ZŠ Zarevúca Ružomberok a ZŠ Likavka. Na palubovke dokazovali sme basketbalové umenie aj talenty z troch škôl v Banskej Bystrici. O skvelú atmosféru sa v Koniarni postarali aj spolužiaci a kamaráti zúčastnených tímov, a tak to vyzeralo ako na ozajstnom basketbalovom zápase.

03

Celoslovenské finále Mini basket show 2015, ktoré sa uskutoční 17. decembra v Bratislave, bude aj s účasťou Ružomberka! Víťazom regionálneho kola sa totiž stalo družstvo ZŠ Bystrická cesta. Podujatie v Koniarni zorganizovali Slovenská basketbalová asociácia, mesto Ružomberok a MBK Ružomberok. Záštitu nad akciou prevzal viceprimátor Ružomberka a prezident MBK Michal Slašťan.

02

„Zaviazali sme sa, že budeme v širšej miere podporovať mládež,“ povedal o jednej z ambícií ružomberského klubu manažér MBK Radoslav Popelka. Dodal, že aj týmto krokom chcú dostať mladých na palubovku, aby sa pre nich stal basketbal príťažlivým. „Práve Mini basket show môže predstaviť tento šport ako atraktívny pre mladých. Podobné turnaje môžu vytvárať solídny základ budúcich úspešných basketbalistiek, pripravených pokračovať v športových úspechoch ružomberského basketbalu.“

Cieľom podujatia je spropagovať trendy v mládežníckom basketbale. V Koniarni súťažilo na palubovke 3. decembra približne 100 basketbalových nádejí. Šesť družstiev si zmeralo sily v piatich mini zápasoch.

(c) MBK Ružomberok 2015