Súperom Ruže Banská Bystrica! Prvý duel už v stredu

Prekvapujúco si Ružomberčanky o extraligové finále zahrajú s tímom BK ŠKP 08 Banská Bystrica. “Pumy” vo štvrťfinále v dramatickej sérii dokázali porazil dvakrát Šamorín…

“Tri naše hráčky sú momentálne v statuse otázneho štartu pre zranenie,” sprostredkoval pre našu stránku prvotnú informáciu z kuchyne tímu hlavný tréner Juraj Suja. Podľa jeho slov sa až v deň prvého semifinále uvidí, či aspoň na niekoľko minút zasiahnu do hry Stašová, Havranová a Kubáňová. “Robíme všetko preto, aby boli k dispozícii čo najskôr, zároveň však nechceme nič uponáhľať.”

Ružomberčanky sa dočkali pomerne prekvapujúceho súpera v boji o finále extraligy. Stala sa ním Banská Bystrica (BK ŠKP 08), ktorá si v sérii poradila so Šamorínom 2:1 na zápasy. Hlavne rozhodujúci duel včera bol dramatický až do konca. “Neprekvapuje nás to, pretože tím zo Šamorína mal mnoho hráčok pozitívnych, a po prekonaní ochorenia nemožno očakávať plnohodnotné výkony, aj preto sa dalo očakávať, že Bystrica môže postúpiť, čo sa napokon aj stalo,” uviedol Suja s tým, že bystrické pumy už viackrát potrápili nielen Šamorín, ale aj MBK.

A aká je pozícia Ružomberka v semifinálovej sérii, ktorá štartuje v stredu 31. marca a hrá sa na tri víťazstvá? “Rozhodne sme favoritom, avšak momentálnu silu Banskej Bystrice plne rešpektujeme. Majú v kádri viacero zaujímavých, vysokých hráčok, dobrý koučing. Napriek tomu sa budeme snažiť potvrdiť našu pozíciu na palubovke doma v Koniarni, ako aj pod Urpínom” zhodnotil šéf lavičky úradujúceho majstra Slovenska.

PROGRAM SÉRIE (hrá sa na 3 víťazstvá): 1. zápas 31.3. streda Ružomberok – Banská Bystrica (17:00), 2. zápas sobota 3.4. BB – RK, 3. zápas streda 7.4. RK-BB, prípadný 4. zápas sobota 10.4. BB-RK, prípadný 5. zápas streda 14.4. RK-BB.