MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Suja: Kvalitný basketbal sme hrali len 15 minút

Juraj Suja, Maroš Kováčik, Zuzana Lázárová. To boli naši respondenti, s ktorými sme sa rozprávali po zápase extraligy MBK Ružomberok – Good Angels Košice (47:75).

Tréner domáceho tímu po záverečnom klaksóne povedal, že zápas sa hodnotí ľahko. „Súperovi treba pogratulovať k výhre. Od 15. minúty predvádzal dobrý basketbal na úrovni, v ktorej hráva každý týždeň Euroligu. Žiaľ, my sme na Košice nestačili v žiadnom aspekte hry,“ priznal sebakriticky Juraj Suja. Ďalej dodal: „Mňa len veľmi mrzí, že sme divákom v Koniarni ponúkli z našej strany len 15 minút kvalitného basketbalu, a to je málo.“

Lodivoda MBK Ružomberok nemrzí len prehra s úradujúcim majstrom o 28 bodov, ale hlavne spôsob, akým Liptáčky tento zápas nezvládli. „Opakujú sa chyby, ktoré jednoducho musíme zmeniť. Ak sa nám to nepodarí, budeme prešľapovať na mieste. Zbytočne napríklad ponúkame súperom trestné hody. Hovoríme si to pritom denne.“

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Ružomberok odohral celkom dobrý zápas, domnieval sa po stretnutí tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik. „Bol veľmi povzbudený víťazstvom v Piešťanoch, aj keď Čajky boli v oklieštenej zostave. Predsa len, vyhrať vonku nie je ľahké. Náš výkon dnes v Ružomberku síce nebol blízko ideálu, ale z celkového pohľadu bol dobrý.“ Rozhodujúcou bola podľa neho druhá štvrtina, v ktorej jeho zverenky zlepšili obranu a vytvorili si rozhodujúci náskok.

Zuzana Lázárová, kapitánka MBK Ružomberok, vidí tiež hlavnú príčinu pomerne vysokej prehry v druhej štvrtine zápasu. „Dostali sme sa do fázy, kedy sme nevedeli dať kôš. Súperky to využili, natiahli bodový rozdiel. Vtedy, keď sme 5-6 útokov po sebe nestrelili kôš, sa nám hralo naozaj ťažko. Potom aj streľba bola nervóznejšia.“

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Obranná hra Košíc je veľmi dobrá, majú oproti nám výškovú prevahu, ľahšie sa im bráni, pripomenula ďalej ružomberská kapitánka. „Ťažko sme sa presadzovali pod košom, a nepadalo nám to ani spoza oblúka. Zápas som si predstavovala inak, po prvej štvrtine sme mali nádej na dobrý výsledok, no potom sme to pokazili. Následne sa už len dohrávalo,“ dodala na záver Lázárová.

Chuť po nevydarenom zápase proti Good Angels si budú môcť Ružomberčanky napraviť už túto sobotu v Banskej Bystrici, kde nastúpia na ďalší duel extraligy proti miestnemu tímu ŠKP 08. Potom sa domácim divákom v Koniarni predstavia v sobotu 30. januára v záverečnom súboji základnej skupiny Stredoeurópskej ligy. Ich súperom v zápase o prvenstvo v skupine bude rumunský celok CSU Alba Iulia. Na pôde tohto súpera prehrali Liptáčky o tri body. Ak chcú skupinu vyhrať a do Final Four postúpiť z prvého miesta, musia ho v Koniarni zdolať o štyri a viac bodov.

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Najbližší program Ruže: sobota 23.1.2016 o 18:00 ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok; sobota 30.1.2016 o 17:00 MBK Ružomberok – CSU Alba Iulia; streda 3.2.2016 o 18:00 Cassovia Košice – MBK Ružomberok; sobota 6.2.2016 o 17:00 MBK Ružomberok – Slovan Bratislava.

(c) MBK Ružomberok 2016