Suja: Ďakujem fanklubu. Bol jediný, kto išiel celý zápas naplno

Tretie kolo nadstavbovej časti Niké extraligy žien dnes postavilo proti sebe v športovej hale Koniareň domáci MBK Ružomberok a ŠBK Šamorín. Liptáčky si v prípade víťazstve mohli udržať reálnu šancu na postup do play-off z výhodnejšej druhej pozície.

V nadstavbe zatiaľ Ružomberok nezaznamenal ani jedno víťazstvo. Prehral s Bystricou aj v Piešťanmi, a tak by výhra proti ŠBK dokázala úradujúceho majstra nakopnúť a posilniť najmä v oblasti sebadôvery a dodať hráčkam tak potrebný optimizmus a zlepšiť náladu…

3 ZAUJÍMAVOSTI DUELU

+ Dve jedenástky dominovali a akoby sa dohodli… Domáca kapitánka Buknová (#11) nastrieľala 20 bodov, bola najlepšou strelkyňou Ruže. Hosťujúca hrajúca asistentka trénera Sujová (#11) dala rovnako 20 bodov, a rovnako bola najlepšou strelkyňou svojho tímu.

+ Fanklub Concordia 1906… Dnes (opätovne) významný faktor domáceho úspechu. Celý duel na nohách, s potleskom, skandovaním, bubnovaním, hnal dopredu ružomberské žabky… A tie sa odvďačili svojim priaznivcom zlepšenou hrou a presvedčivým víťazstvom.

+ Pomaly nevychádzať z domu. A už vôbec nie na aute. Tak to vyzeralo v uplynulých hodinách vonku, odporúčania polície či ministerstva hovorili jasnou rečou, aj preto je návšteva 300 divákov skutočne veľmi pekným číslom a dôkazom, že aj chuť pozrieť si duel MBK “prenáša aj vysoké snehové záveje”…

VÝVOJ STRETNUTIA

Veru, nebol to začiatok, aký si fanúšikovia Ruže predstavovali. Domáce hráčky síce vyhrávali 3:0, 11:5 a 17:7, no Šamorín ešte v prvej štvrtine dotiahol skóre na 24:19. A potom pokračoval v dobiehaní, v polovici druhej desaťminútovky už po koši Vargovej vyhrával 31:30. Následne aj 34:31 a 36:33. Zverenky Juraja Suju síce ešte dopolčasu otočili na 37:36, ale duel zostával vyrovnaný a otvorený. To však už neplatilo v polovici tretej štvrtiny, kedy Ružomberok vyhrával o desať bodov (50:40). A keď domáca Andělová v druhej minúte záverečnej časti hry zvýšila na rozdiel 21 bodov (65:44), bolo o víťazovi rozhodnuté. Domáci trénerský tandem dal v závere príležitosť všetkým hráčkam z lavičky.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, Ružomberok: “V prvom rade rade by som chcel dnes poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli. A hlavne fanklubu Concordia 1906, pretože oni dnes jediní išli celý zápas naplno. Môj tím nie. Preto práve im gratulujem na prvom mieste. Vážime si ich podporu. K zápasu – odohrali sme výborný druhý polčas. Teší ma to, tak by to malo vyzerať. Pretože dovtedy to bolo z našej strany veľmi zlé, hlavne v obrane. Hoci sme sa na zápas pripravovali zodpovedne, v prvom polčase to nebolo vôbec vidno. Na druhej strane, treba vzdať rešpekt mojej manželke a Simone Marcovej za výborné individuálne výkony. Som rád, že po polčase sme sa aj týmto vyrovnali, a predviedli sme celkom iný výkon.”

Timea Sujová, Šamorín: “Začali sme dobre, a rovnako sme odohrali celý prvý polčas. Nemám čo dievčatám vytknúť, bojovali sme a predvádzali dobrý basketbal, kombinačný. Darilo sa nám aj v obrane. A v čom bol iný druhý polčas? To sa treba opýtať rozhodcov. To, čo bolo faulom v prvom polčase, v druhom už nebolo. Už je to trápne, keď sa protihráčky ospravedlňujú – prepáčte, viem, že to bol faul, ale on to nepískol, a potom zapíska na našej strane fauly, ktoré sú úplne od veci. Len preto, lebo tam ziapu tréneri na lavičke, a u nás nie. Keď im chcú takto pomáhať, nech sa páči. Ale na Bystricu, Košice či Piešťany nebude stačiť.”

FAKTY

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 79:54 (37:36). Buknová 20, Svetlíková 15, Urbanová 11, Andělová 9, Havranová 8, Štefančová 5, Hadačová 4, Jarošová 3, Uramová a Dovčíková po 2 – Sujová 20, Marcová 15, Vargová 8, Bábiková 5, Slamová 4, Soókyová 2. Štvrtiny: 24:19, 13:17, 24:8, 18:10. TH: 24/13 – 12/10. Trojky: 6-2. Diváci: 300. Rozhodovali: Margala, Uhrin a Gacík. Úspešnosť streľby: 46% – 42%.