Stovky eur od divákov pre mládež

Na rozhodujúci zápas o bronz medzi MBK Ružomberok a Young Angels Košice bolo v sobotu 22. apríla stanovené dobrovoľné vstupné. Klub sa tak rozhodol z dôvodu podpory mládežníckeho basketbalu, preto aj celý výťažok zo vstupného je určený práve na spomínaný účel.

Viac hovorí výkonný riaditel MBK a manažér klubu Radoslav Popelka: “Ružomberská basketbalová mládež podáva počas celej sezóny veľmi dobré výsledky, čoho výsledkom je aj účasť 5 zo 6 tímov na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska. Aby sa naše mladé hráčky mohli naďalej zlepšovať, snažíme sa im vytvárať tak v príprave na sezónu, ako aj počas celej sezóny podmienky, ktoré veríme, že im môžu pomáhať k basketbalovému rastu.. Jednou z týchto podmienok sú aj účasti našich tímov na domácich aj zahraničných turnajoch, resp. súťažiach. A práve na tento účel sme sa rozhodli alokovať vyzbierané prostriedky z „dobrovoľného vstupného“. Ďakujeme!!!”

Vďaka divákom, ktorí prispeli na tento účel, a do pripravenej kasičky pri vstupe na zápas prispeli akoukoľvek sumou, sa podarilo vyzbieraž 773,43 eur. Práve táto suma poputuje basketbalovej mládeži na konrétne využitie, ktoré spomenul R. Popelka.

Všetkým priaznivcom, ktorí kasičku s dobrovoľným vstupným v Koniarni neobišli bez povšimnutie, a prispeli na tento účel, úprimne ďakujeme.

 

(c) MBK Ružomberok 2023