Štart dvoch opôr je otázny, Ruža bojuje s nedostatkom hráčok

V rovnakom čase, kedy nastúpia zajtra futbalisti MFK Ružomberok pod Čebraťom proti Dunajskej Strede, sa uskutoční aj úvodný rozskok extraligy žien v basketbale medzi Young Angels Košice a našim MBK v metropole východu.

Ružomberok sa momentálne borí s úzkym hráčskym kádrom. V druhom domácom zápase po sebe sa zranila pred týždňom Radka Stašová, a hoci jej účasť na palubovke je zajtra pravdepodobná, nemohla počas týždňa trénovať naplno. „Enabosiová sa tiež počas duelu so Šamorínom zranila, a hoci nie je potrebný operačný zákrok v oblasti členku, jej štart v Košiciach je pre zranenie otázny,“ povedal tréner Ruže Juraj Suja.

Podľa jeho slov, hoci si silu Young Angels v kabíne úradujúceho majstra SR plne uvedomujú, v Košiciach chcú jednoznačne uspieť, aj keď tréningovo nemá MBK za sebou vydarený týždeň. „Je nás málo, Stašová a Enabosiová boli čiastočne či úplne vyradené, pridala sa aj Uramová,“ hodnotí lodivod Liptáčok, ktorý tak v tréningovom procese mal ledva k dispozícii jednu ako-tak kompletnú päticu hráčok.

Zápas Young Angels Košice – MBK Ružomberok začína v sobotu 12. decembra o 16:00. Následne sa zverenky Juraja Suju predstavia dvakrát doma, obidve stretnutia odohrajú proti bystrickým tímom. Najprv v utorok 15.12. proti „pumám“ z BK ŠKP 08 a potom v sobotu 19.12. proti univerzitnému tímu BK ŠK UMB. Zápasy majú v Koniarni jednotný začiatok o 17:00.

YOUNG ANGELS KOŠICE – MBK RUŽOMBEROK. Sledujte naživo: https://youtu.be/A3OdxmF_MeQ Online štatistiky: http://www.fibalivestats.com/webcast/EXTW/1771292/

Ďalší program MBK: 15.12. Ružomberok – ŠKP 08 B.Bystrica (17:00), 19.12. Ružomberok – BK ŠK UMB B.Bystrica (17:00).

(c) MBK Ružomberok 2020