SP, 3. deň: FINÁLE OVLÁDOL RUŽOMBEROK 59:47

(12:00) Finálový deň je tu. Na programe sú už len dva zápasy. V súboji o tretie miesto spoznáme víťaza spomedzi tímov Young Angels Košice a BK ŠKP 08 Banská Bystrica (od 13:30). Následne sa odohrá záverečný duel národného pohára v tomto roku, proti sebe nastúpia úradujúci majster MBK Ružomberok a vicemajster Piešťanské Čajky (od 16:00). Vstupné sa platí len na zápas Ruže (2 eurá), v platnosti je umožnené prísť divákom v režime základ. Po celý čas pobytu v ŠH Koniareň je potrebné mať nasadený respirátor.

(o 3. miesto, 13:30) Young Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 77:69 (34:29) – Tretie miesto získali Košice. Higginsová 26, Jewet-Gillesová 20, Flukerová 16 – Lambertová 25, Striešová 11, Janštová 10. Štvrtiny: 19:17, 15:12, 16:23, 27:17. TH: 21/18 – 15/11. Trojky: 5-4. Diváci: 40. Rozhodovali: Karniš, Bartoš, Donovalová.

Komentár: Viedli aj Košice, vyhrával aj Bystrica. Young Angels o 10 bodov (v závere najviac 70:60), Pumy o päť bodov, keď dokázali zvrátiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Počas zlomových momentov v tretej štvrtine “žila” najviac lavička spod Urpína, ktorá hlučne a empaticky podporovala svoje kolegyne na palubovke. Vďaka lepšiemu záveru napokon vyhrali Košičanky. Za zmienku stojí fakt, že suverénne najviac bodov v obidvoch tímoch dali Američanky. Young Angels si tak za výhru zabezpečili zisk tretieho miesta v Slovenskom pohári 2022.

Miloslav Michálik, Banská Bystrica: “Odohrali sme dobrý zápas. V závere sme urobili chyby, ktoré však rozhodujú stretnutia. Nemôžem povedať, žeby sme hrali zle, dievčatá bojovali, snažili sa, dokázali to zlomiť v tretej štvrtine, vrátili sme sa do zápasu. Potom nám súper ušiel, možno po našich chybách, možno aj nie. Nech si spraví každý názor sám. Na baby som hrdý.”

Radko Dvorščák, Košice: “Bol to vyrovnaný a otvorený zápas, podarilo sa nám dotiahnuť ho do víťazného konca. Za to treba poďakovať hráčkam, bolo to s vypätím posledných síl. Som hrdý na tím, že to zvládol, teším sa na ďalšiu časť súťaže.”

zápasové štatistiky TU

 


(finále, 16:00) MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 59:47 (35:23) – Slovenský pohár 2022 vyhral Ružomberok. Motleyová 19, Graysová 10, Praženicová 9, Havranová a Burová po 6, Turudićová 5, Stašová 4 – Bootheová 12, Martišková 11, Tadićová 7, Moravčíková 6, Andělová a Jamesová po 5, Hašková 1. Štvrtiny: 17:13, 18:10, 12:15, 12:9. TH: 13/12 – 9/7. Trojky: 7-6. Diváci: 350. Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Obertová.

Komentár: Ruža začala v domácom prostredí zhurta. Vytvorila si mierny náskok, darilo sa jej strelecky. Rodinný fanklub Čajok hnal svoje hráčky dopredu od začiatku, domáci fanklub Concordia 1906 prišla s miernym meškaním, ale fandenie otvorila vo veľkom štýle a vydržala až do konca (a oplatilo sa). Rozhodujúci náskok získali zverenky Juraja Suju v druhej štvrtine. Američanky v drese MBK dali spolu 29 bodov a výraznou mierou sa pričnili o zisk pohára. 350 divákov muselo byť určite spokojných, pretože to bolo finále, ako sa patrí, v podaní dvoch momentálne najlepších tímov na Slovensku. Dramatické s peknými momentami a v rámci možností aj s početnou kulisou. Finále napokon ovládol Ružomberok, ktorý znovu inkasoval v domácom prostredí menej ako 50 bodov.

Juraj Suja, Ružomberok: “Som vďačný za toto víťazstvo a hrdý na svoje dievčatá. Stále veríme v seba, veľmi dobre sme bránili. Mali sme obrovskú energiu na útočnom doskoku a disciplínu. 18 útočných doskokov a len osem strát, to hovorí za všetko. Vážili sme si loptu, tento výkon mal pre mňa fantastické parametre. Dobrá obrana nám vyrhala tento pohár. Konečne sme “niečo” aj trafili, nie je to ešte optimálne, ale som šťastný za hráčky, že ukázali počas celého turnaja vynikajúcu obranu s minimom inkasovaných bodov.”

Peter Jankovič, Piešťany: “V prvom rade gratulujem domácim k zisku pohára. Bol to ťažký zápas. Opäť sa nám nevyhla smola, keď sa nám zranila ďalšia hráčka. Tento tím potrebuje ešte čas, aby sa zohral. Myslím si, že Ružomberok mal veľmi dobrý vstup do stretnutia, trafil aj ťažké strely a držal potom balans. Snažili sme sa niečo s tým urobiť, ale verím, že sa do Koniarne ešte v tejto sezóne vrátime, oveľa silnejší.”

zápasové štatistiky TU

 


(c) MBK Ružomberok 2022