SP, 1. deň: O 5. miesto si zahrajú mladé Košičanky a Šamorín

V ružomberskej športovej hale Koniareň sa dnes začína finálový turnaj Slovenského pohára v basketbale žien 2022. Na našej stránke vám budeme prinášať aktuálne informácie zo zápasov, ktoré nás v rámci programu čakajú. Dnes, v piatok 25. februára, sú naplánované štvrťfinálové stretnutia. V prvom sa o postup do semifinále budú snažiť hráčky Young Angels Košice a Young Angels Academy Košice U19. V druhom narazia na seba BK ŠKP 08 Banská Bystrica a ŠBK Šamorín.

Young Angels Academy Košice U19 si postup do štvrťfinále zabezpečili vďaka lepšiemu skóre z dvojzápasu proti BK ŠK UMB Banská Bystrica. Šamorín postúpil vďaka dvom víťazstvám, doma aj vonku, proti MBK Stará Turá.

Finálový turnaj bude pokračovať zajtra (sobota 26.2.) zápasom o 5. miesto od 12:30 (porazení z piatku), a následne dvomi semifinálovými zápasmi (15:00 MBK Ružomberok – víťaz 2.štvrťfinále a 17:30 Piešťanské Čajky – víťaz 1.štvrťfinále). Potom v nedeľu sú na programe zápas o 3. miesto od 13:30 a finále od 16:00.

PIATOK 25.2.2022

(14:00, 1.štvrťfinále): Young Angels Košice – Young Angels Academy Košice U19 77:61 (38:35). Flukerová 26, Higginsová 15, Blanárová a Plavnická po 6 – Dulovičová 18, Majorošová 13, Filická 10. Štvrtiny: 12:16, 26:19, 21:11, 18:15. TH: 19/11 – 9/8. Trojky: 4-7. Diváci: 20. Rozhodovali: Doušek, Obertová, Bartoš.

Mladé Košičanky prekvapili ženský tím v úvodnej štvrtine, ktorú vyhrali o štyri body. Aj následne ešte s extraligovým kolektívom držali krok, no rozhodujúcou bola desaťiminútovka po polčase, ktorú zverenky Radka Dvorščáka vyhrali 21:11. Po celkovom víťazstve 77:61 postupuje do zajtrajšieho semifinále Young Angels Košice, pričom “devätnástka” si zmeria sily v zápase o 5. miesto.

Radko Dvorščák, YA KE: “Bol to otvárací zápas celého turnaja. Teší ma, že sme ho vyhrali nad našou omladinou, ktorá ukázala srdce a bojovnosť. Potrápili nás, nič nám nedarovali. Vidno, že nám rastie dobrá generácia, teším sa na budúcnosť celej akadémie.

Daniel Jendrichovský, YA KE U19: “Trošku nás podcenili, a potom sa im ťažšie rozbiehalo. Prehra o 16 bodov s prvým družstvom Young Angels je pre nás veľkým víťazstvom. Dievčatám som poďakoval, boli sústredené počas celého duelu. Dodržiavali taktiku, ktorú sme si na naše ženy pripravili. Dať 61 bodov s juniorským družstvom, kde sú štyri ešte len kadetky, to je dobrá vizitka. Som na ne hrdý.”

Kompletné štatistiky zápasu TU

(16:30, 2.štvrťfinále): BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 68:55 (33:26). Lambertová 16, Burney-Robinsonová 14, Janštová 8 – Sujová 23, Marcová 11, Šípková 10. Štvrtiny: 20:13, 13:13, 20:14, 15:15. TH: 20/17 – 12/7. Trojky: 3-4. Diváci: 40. Rozhodovali: Šarišský, Donovalová, Sirocký.

Američanky Lambertová a Burney-Robinsonová doslova prestrieľali Bystrické pumy do semifinále národného pohára. Spolu dali 30 bodov, čo je takmer polovica zo 68 v podaní ŠKP. Na druhej strane síce excelovala Sujová s 23 bodmi, ale ani tie nestačili na výhru. Rozhodujúci krok k nej urobili Bystričanky v prvej a tretej štvrtine, a po víťazstve o 13 bodov sa v sobotu stretnú v semifinále s Ružomberkom od 15:00.

Milan Špiner, BB: “Pre nás je to veľmi cenné víťazstvo. Od začiatku nadstavbovej časti sme síce odohrali viaceré dobré zápasy, ale chuť víťazstva sme nepocítili. Pre tím to bolo veľmi dôležité. Môže nás to naštartovať, hlavne pred play-off extraligy, pretože práve so Šamorínom budeme hrať štvrťfinále. Mohli sme si vyskúšať ich štýl hry. Musím dievčatá pochváliť, naša hra bola pekná, dalo sa na ňu pozerať, aj keď ma mrzí 21 strát.”