Sme v semifinále! Prvý zápas o týždeň 23. marca…

Ružomberok to bez problémov dokázal napriek tomu, že v obidvoch štvrťfinálových zápasoch nastúpil v značne zdecimovanej zostave.

Nielen bez Jefferyovej či Šikšniutéovej, ale aj bez Belušovej či Stašovej nastúpili Ružomberčanky v bratislavskom Dome športu na druhý štvrťfinálový zápas proti BK Slovan. Po domácom víťazstve 82:28 mali jednou nohou nakročené do semifinále, čo aj bez problémov potvrdili. Už po desiatich minútach viedli 32:8, a napriek absencii zranených hráčok doviedli zápas do vysokého víťazného konca 93:39, a zabezpečili si postup do semifinále. V dnešnom meraní síl dal tréner Juraj Suja priestor aj Natálii Uramovej, ktorá odohrala vyše 9 minút a zaznamenala dva body. Priepastný bol rozdiel v úspešnosti streľby, kým Ruža zaknihovala 52%, domáci Slovan len 34%.

Semifinálová séria extraligy začína od budúcej soboty 23. marca (v Koniarni od 17:00). Ružomberčanky v nej čaká ŠBK Šamorín. Ten si dnes tesne poradil s Nitrou aj v druhom zápase pod Zoborom. Pripomíname, že semifinále sa hrá už na tri víťazstvá. Ďalší domáci zápas bude v sobotu 30. marca, ale kvôli futbalovému duelu Ružomberok-Žilina (15:30) sa odohrá až o 18:30.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 39:93 (8:32, 27:52, 30:74) – na zápasy 0:2, do semifinále postúpil Ružomberok. Body: Luttmerdingová a Zarevúcka po 11, Turzáková 8 – Jackovecová 22, Ellenbergová a Kelčíková po 17, Mištinová 15, Janoščíková 10. Štvrtiny: 8:32, 19:20, 3:22, 9:19. TH: 8/3 – 12/8. Trojky: 6-7. Diváci: 80. Úspešnosť streľby: 34% – 52%.