SME MAJSTRI! TRETÍKRÁT ZA SEBOU!

Basketbalistky Ružomberka dnes dotiahli finálovú sériu Niké extraligy žien do úspešného konca. Zvíťazili nad Piešťanmi a oslavujú zaslúžený titul.

Dramatický zápas až do konca. Piaty finálový duel medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami síce nepriniesol oku lahodiaci basketbal, ale až v záverečných sekundách sa rozhodlo, kto bude majstrom. Napokon sa ním stal domáci MBK, tretíkrát za sebou…

POVEDALI PO ZÁPASE:

Juraj Suja, Ružomberok: “Veľmi sa teším, samozrejme. Padol mi veľký kameň zo srdca. Uľavilo sa mi. Bolo to o bojovnosti dnes. Súper si zaslúži úctu a rešpekt, dali 11 trojok. Hrali slušne, ale zlomili sme to disciplínou, mali sme málo strát, celkom dobre sme kontrolovali doskok v druhom polčase. Bolo vidieť, že sme nervózni, máme menej skúsené družstvo, okrem Praženicovej nemá v mojom tíme prakticky nikto reálne skúsenosti, a tomu adekvátnu zodpovednosť. Veril som však, že nepriaznivý vývoj dokážeme zvrátiť. Rešpekt mojim dievčatám, každá, ktorá zasiahla do zápasu, pridala svoj diel.”

Tomáš Kačmárik, Piešťany:”Zápas bol vyrovnaný, asi najviac zo všetkých vo finále. Prišli sme sem najlepšie pripravení, verili sme si na výhru, o ktorú sme bojovali do konca zápasu. Mali sme veľký problém s tým, že dve kľúčové podkošové hráčky mali po štyri fauly. Súper to na konci vedel využiť. V koncovke to bolo o jednej lopte. Rozhodlo sa to v jednej maličkosti. Samozrejme, som sklamaný. Chceli sme vyhrať.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 73:68 (17:19, 35:35, 54:52) – konečný stav série 3:2, Ružomberok sa stal Majstrom SR pre sezónu 2020/21. Enabosiová 21, Praženicová 14, Rusiňáková 13, Turudićová 11, Živaljevićová 8, Stašová, Williamsová a Havranová po 2 – Tadićová 23, Miletićová 15, T. Páleníková 12, Martišková 8, Kozáková 6, Hamilton-Carterová 4. Štvrtiny: 17:19, 18:16, 19:17, 19:16. TH: 23/18 – 20/15. Trojky: 5-11. Diváci: 24. Rozhodovali: Tomašovič, Kúkelčík, Karniš. Úspešnosť streľby: 40% – 35%.