Sme krôčik od bronzu, vedieme 1:0

Je možné, že na posledný domáci zápas sezóny nastúpili basketbalistky MBK Ružomberok proti ŠBK Šamorín. Séria o bronz sa hrá na dve víťazstvá.

Začiatok zápasu priniesol vyrovnanú hru z obidvoch strán. Veľmi pekná návšteva videla v Koniarni tesný triumf Ružomberka v úvodnej desaťminútovke (16:15), pod ktorý sa podpísali z domácej strany najmä Američanka Smithová a bývalá kapitánka Lázárová, ktoré boli ústrednými postavami na palubovke. Druhá štvrtina sa niesla v znamení výraznejšej dominancie MBK. Zverenky Juraja Suju prestrieľali svoje súperky o osem bodov, a tak po polčase vyhrávali 44:35.

Bodovo tesná bola aj tretia štvrtina, aj keď opticky mal Ružomberok navrch. Domáce basketbalistky si v nej vytvorili aj 15-bodový náskok, a v podstatne pohodlne si udržiavali značný odstup od súperiek. Napriek tomu vyhrali len o jediný bod. Záverečné dejstvo mali pevne v rukách Liptáčky, päť minút pred koncom viedli o 15 bodov 73:58, a smerovali tak k prvému víťazstvu v sérii. Viaceré akcie Ruže v posledných minútach zápasu si za svoju krásu a efektivitu vyslúžili od obecenstva skandovaný potlesk. Ružomberok kontroloval vývoj duelu prakticky po celý čas a napokon zaslúžene zvíťazil a ujal sa vedenia 1:0. V sobotu 15. apríla môže v Šamoríne rozhodnúť o zisku bronzovej medaily.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 77:61 (16:15, 44:35, 66:56) – na zápasy 1:0. Smithová 19, Mištinová 12, Lázárová, Myersová a Kmeťová po 11 – Keanová 18, Sujová 11, Vyňuchalová 10. Štvrtiny: 16:15, 28:20, 22:21, 11:5. Úspešnosť streľby: 46% – 40%. Diváci: 900.