Slovan s hanbou prišiel aj odišiel

Na lavičke Slovana Bratislava by ste dnes v Koniarni márne hľadali trénera, alebo akéhokoľvek iného člena realizačného tímu okrem hráčok…

Keďže hlavný tréner Danilo Rakocević uprednostnil zápas junioriek Slovana pred stretnutím prvého družstva v Ružomberku, jeho pozíciu nahradila hrajúca asistentka trénera Renáta Talajková. “To je hanba, Slovan nemá na trénera, alebo realizačný tím?” – komentovali dianie na lavičke súpera diváci v ružomberskej hale.

Na palubovke však od začiatku do konca prebrali obraty zápasu do rúk Ružomberčanky, ktoré jasne dominovali v každej činnosti, vrátane skóre. Už prvú štvrtinu vyhrali vysoko 31:8, a jedinou nezodpovedanou otázkou tak zostala výška skóre. Do polčasu narástol stav na 52:18.

Ani po zmene strán sa 450 prítomných divákov nedočkalo žiadneho pokusu o zdramatizovanie duelu zo strany Slovana. Liptáčky aj obecenstvo vystrašili akurát nepríjemné pády Stašovej a Šiksniutéovej. Radka bude zrejme pauzovať dni až týždne, Eglé je v poriadku a zápas napokon bez problémov dohrala. Rovnako ako Ružomberok, ktorý Bratislavčanky prevalcoval 109:36, pripísal si druhú stovku v sezóne a stále zostáva v extralige neporazený. Slovan Bratislava teda odišiel domov s hanebným debaklom po prehre o 73 bodov.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 109:36 (31:8, 52:18, 87:33). Mištinová a Šiksniutéová po 21, Ellenbergová 18, Jefferyová 17, Jackovecová 13, Belušová, Kelčíková a Markovićová po 5, Moravčíková 4 – Luttmerdingová a Arendáčová po 6, Talajková a Vargová po 5, Klamová 4, Sedláčková a Turzáková po 3, Ivanická a Vaiglová po 2. Štvrtiny: 31:8, 21:10, 35:15, 22:3. TH: 31/23 – 11/8. Trojky: 6-4. Diváci: 450. Rozhodcovia: Lukáč, Donovalová, Špirka.