Slovan odišiel z Koniarne s 50-bodovým debaklom

Ružomberčanky zaznamenali v stretnutí proti Slovanu Bratislava obdivuhodnú 55-percentnú úspešnosť streľby. V druhej štvrtine dovolili skórovať súperkám len štyri body.

Bola to v podaní MBK hra, na ktorú sa dalo pozerať celých 40 minút. Vo výbornom svetle sa predstavili aj mladé nádeje Liptáčok Belušová a Jarinová, ktoré celkovo 15 bodmi prispeli k jednoznačnej a zaslúžene vysokej výhre Ružomberka. Prvá štvrtina vyznela v prospech domácich basketbalistiek 21:9, druhá 15:4. No ani po polčase sa zverenky Juraja Suju nezastavili a neustále zvyšovali svoj náskok. Zdrvujúca pre Bratislavčanky bola zvlášť posledná desaťminútovka, v ktorej dokázali Liptáčky streliť 27 bodov, inkasovali však len osem. Ružomberok hral bez Sujovej, len z lavičky sledovali dianie na palubovke Kelčíková a Mištinová. Darilo sa Bartánušovej a Kmeťovej, ktoré dosiahli 16 bodov, 15 pridala Lázárová, a tak MBK bez najmenších problémov potvrdil úlohu favorita a zdolal Bratislavu zahanbujúco o 50 bodov – 84:34.

MBK Ružomberok – Slovan Bratislava 84:34 (21:9, 36:13, 57:26). Bartánusová a Kmeťová po 16, Lázárová 15, Campbellová a A. Baburová po 9, Jarinová 8, Belušová 7, Moravčíková 4 – Dulová 8, Marcová 7, Talajková 6, Zarevúcka a Oštadálová po 4, Sedláčková 3, Mlynarovičová 2. Štvrtiny: 21:9, 15:4, 21:13, 27:8. TH: 28/23 – 16/7. Trojky: 3-3. Úspešnosť streľby: 55% – 25%. Diváci: 300.