MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 53:59. To je stav, ktorý videli diváci v Koniarni po sobotňajšom šlágri domácej extraligy. Ako sme sľúbili, v nasledujúcom článku sa k stretnutiu vraciame očami obidvoch trénerov.

“Myslím si, že to bol bojovný zápas, obidve družstvá išli v súbojoch na hranu, ale tak sa hrá dnešný basketbal,” začal hodnotenie stretnutia tréner hostí Martin Pospíšil. Ako ďalej poznamenal, v konečnom dôsledku rozhodli chyby, ktorých jeho zverenky urobili menej. “V kľúčových momentoch bolo viac nepresností na strane Ružomberka,” domnieval sa šéf piešťanskej lavičky. Na záver doplnil: “Boli sme aktívni v útočnom doskoku, čím sme získavali loptu do svojej moci. Klobúk dole však nielen pred našim družstvom, ale aj Ružomberkom, pretože hráčky bojovali až dokonca naplno.”

Tréner MBK Juraj Suja spomenul fakt, že počas celého zápasu domáce basketbalistky hádzali len dva trestné hody, kým ich súper až 25. Ďalej povedal: “Mrzí ma, že nasadenie a slová, ktoré sme si s družstvom povedali, zostali v šatni. Je totiž ťažké vyhrať zápas, keď má súper v prvom polčase 11 útočných doskokov, v druhom len dva. Keby sme nastúpili do duelu tak, ako do druhého polčasu, vyhráme ho s prehľadom.”

Ďalší dôvod neúspechu Ruže vidí tréner v tom, že dve rozohrávačky stratili počas zápasu 14 lôpt, čo je podľa jeho slov veľa aj na celé družstvo. “Teší ma, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu, aj keď sme už prehrávali o 11 bodov. To nám slúži ku cti, ukázali sme charakter. Mali sme blízko k víťazstvu, ale zbytočnými taktickými chybami a nedisciplinovanosťou v obrane sme o vytúženú výhru prišli.”

Pre ružomberské basketbalistky to bol posledný súťažný zápas v kalendárnom roku 2017. Po Novom roku by sa však mali stretnúť už 3. januára, pretože o desať dní neskôr ich čaká domáci duel v extralige. Ich súperom bude v sobotu 13.1. v Koniarni BK Slovan Bratislava.

(c) MBK Ružomberok 2017