Slávia bude mať v Koniarni finálový mečbal

“Bez defenzívy sa vyhrať nedá,” povedal po dnešnom druhom semifinálovom zápase v banskobystrickej hale Štiavničky tréner MBK Ružomberok Juraj Suja. Bol spokojný s tým, že Liptáčky nastrieľali 62 bodov, ale inkasovaných 82 ho mrzelo oveľa viac.

Ružomberok viedol len v úvodnej štvrtine. Na začiatku prekvapil Sláviu dvomi rýchlymi strelami, a vyhrával 4:0, a potom aj 7:4. To však bolo z pohľadu bodovej dominancie MBK všetko. Odvtedy už diktovala tempo hry domáca Slávia. Prvú štvrtinu vyhrala o osem bodov, po polčase už viedla o 11. Komfortný náskok si neustále strážila, a napokon doviedla duel do víťazného konca, a ujala sa v sérii vedenia 2:0.

Zverenkám Juraja Suju nepomohlo ani 8 úspešných streleckých pokusov za 3 body či úspešnejšia záverečná desaťminútovka (22:20). Banská Bystrica tak bude mať v treťom zápase v sobotu 1. apríla o 17:00 v Koniarni postupový finálový mečbal.

Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok 82:64 (44:33). Hruščáková 21, Nofuenteová 16, Holíková 14, Pulliamová 12 – Svetlíková 15, Buknová a Andělová po 13, Jarošová, Havranová a Štefančová po 5, Urbanová a Dovčíková po 4, Štvrtiny: 25:17, 19:16, 18:9, 20:22. TH: 18/12 – 6/4. Trojky: 6-8. Diváci: 516. Rozhodovali: Šarišský, Bartoš a Cibulka.