Skvelé výkony kadetiek na dolniakoch

Tréner  M. Futo: “Cez víkend absolvovali kadetky zápasy na pôde súperov ktorí postúpili do nadstavby  zo západnej skupiny. V sobotu sa predstavili na pôde BK Slovan Bratislava (3. miesto po základnej časti, bilancia 8 výhier – 4 prehry), v nedeľu v Šamoríne proti miestnemu ŠBK (Víťaz základnej časti – skupina západ, bilancia 12 výhier – 0 prehier)

BK SLOVAN BRATISLAVA – MBK RUŽOMBEROK   56:66   (26:37) Body MBK: Štefančová 20, Michaličková 18, Jarinová 11, Ďuratná 9, Borovská 6, Hanáková 2

Na sobotný zápas sme nastúpili koncentrovane, s cieľom pripísať si prvé víťazstvo vonku, s vedomím že hráme proti nepríjemnému, agresívnemu súperovi ktorý nám nedá nič zadarmo. Od začiatku až do konca zápasu sme mali zápas pod kontrolou, od úvodných minút sme si budovali rýchlou a umnou hrou náskok (1.štvrtina 11:22) V druhom polčase sa Slovan pokúšal zmeniť dianie v zápase najprv zmenou osobnej obrany na zónovú, s čím sa dievčatá po chvíli dobre vysporiadali, neskôr hrou za hranicou fair play, tvrdosťou a agresivitou ktorá v tejto kategórií nemá čo hľadať, a bohužiaľ nevšímavosťou dokonca až úmyselným prehliadaním zo strany rozhodcov, z čoho pramenilo zranenie našich dievčat – Majka inkasovaný úder lakťom do tváre (takmer vybité zuby, roztrhnutá pera) a Danica silno narazený lakeť po páde na zem po úmyselnom faule na nohy ktorý nebol taktiež odpískaný ako nedovolený.

Dievčatá si zaslúžia za sobotný výkon pochvalu, vysporiadali sa s úlohami ktoré mali na jednotku, nenechali sa vyrušiť nekvalitným výkonom rozhodcov a ani „odborným“ publikom a pripísali si cenné víťazstvo.

ŠBK ŠAMORÍN – MBK RUŽOMBEROK      82:80 PP (73:73) (31:26) Body MBK: Štefančová 26, Michaličková 18, Ďuratná 16, Jarinová 10, Borovská 6, Hanáková 4

Do nedeľného zápasu sme vstúpili s odhodlaním minimálne zopakovať výkon zo sobotného zápasu a vybojovať si ďalšie víťazstvo. Toto odhodlanie nám bohužiaľ vydržalo iba pár minút do stavu 4:2 pre nás, potom sa nám začali domáce hráčky bodovo vzďaľovať. (1.štvrtina 20:9) Chýbal nám pohyb, naše nasadenie bolo na bode mrazu, a o srdiečku nemožno ani hovoriť. Nepomohli ani timeouty, pokračovali sme bezduchom výkone, no napriek tomu sme išli na polčasovú prestávku s mankom len 5 bodov. Po „šťavnatom“ polčasovom dohovore sme očakávali zmenu našej hry, no zmena prichádzala pomaly (po 3. štvrtine 55:56)  , museli sme si počkať až na poslednú štvrtinu. Tú rozbalili „mladé ruže“ excelente, úvod štvrtiny vyhrali 17:0, ukázali rýchlu a jednoduchú hru do koša, riešenie situácií bolo na výbornej úrovni, rovnako ako obranná činnosť.  No ani to nám nakoniec nestačilo na výhru, nakoľko domáce hráčky za podpory rozhodcov dokázali dotiahnuť zápas do predĺženia, ktoré z nášho pohľadu skončilo 7:9 a tým pádom sme si pripísali prehru o dva body 82:80.

Bola to pre nás opäť skvelá škola, ukážka toho že nestačí hrať v zápase naplno len 15-20 minút, ale je treba hrať 40 minút v plnej koncentrácií, nasadení a so srdiečkom.

Na záver musím dodať že je veľmi ťažké pripraviť dievčatá na zápas keď zápasy rozhodujú rozhodcovia ktorí nespĺňajú ani základné kritéria na rozhodovanie v tejto kategórií, obzvlášť v skupine 1-8. Oba víkendové zápasy rozhodovala rovnaká dvojica rozhodcov, ale ich výkon bol ako noc a deň. Za všetko hovorí pomer faulov- na Slovane spolu 26, v Šamoríne 48, kedy v Bratislave „pustili“ tvrdú agresívnu hru, a v nedeľu pískali aj to čo si len mysleli, čo samozrejme spôsobovalo frustráciu a nespokojnosť na oboch stranách a v neposlednom rade zranenia hráčok.”