Skvelá správa z Madridu!

Ružomberok zdolal favorita, Madrid sa musel skloniť pred žabkami spod Čebraťa! Zverenky Juraja Suju si po náročnom boji poradili s tímom Movistar Estudiantes 55:51, a pripísali si na svoje konto druhé víťazstvo v Európskom pohári FIBA spomedzi troch zápasov.

Od začiatku išlo o vyrovnaný zápas. V kútiku duše Ružomberčanky cítili, žeby mohli využiť slabšiu fazónu Madridu, ktorý sa v domácej lige trápi, a zo šiestich zápasov vyhral len jediný. Úvodnú desaťminútovku vyhrali Liptáčky o dva body, a výraznejšie dominovali aj potom. Druhá štvrtina sa rovnako stala korisťou Ružomberka v pomere 21:14, a tak polčas zvládla Ruža lepšie (36:25).

Po zmene strán sa domáce začali na MBK doťahovať. O bodík vyhrali predposlednú desaťminútovku, o štyri body záverečnú. Ani to im však nestačilo, pevné nervy na konci stretnutia mala hlavne kapitánka Stašová pri úspešných pokusoch z trestných hodov. Ružomberok si tak z Madridu vezie prekvapujúce, cenné, ale zaslúžené víťazstvo 55:51.

Ani jedno z družstiev strelecky príliš neoslnilo, čoho najlepším dôkazom je len čosi vyše 50 bodov z každej strany. Ruža však zaznamenala úspešnosť streľby 37%, kým domáci Movistar len 28%. Najlepšou strelkyňou MBK sa stala Praženicová s 18 bodmi, Graysová pridala 12.

Najbližšie sa v Európskom pohári FIBA predstaví Ružomberok na palubovke belgického Liége už budúcu stredu 3. novembra. Potom v sobotu 6.11. privítajú zverenky Juraja Suju na domácej palubovke v extralige družstvo BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Veľmi sa tešíme z tohto víťazstva. Baby boli super, nechali tam úplne všetko. Dobre sme bránili, bola tam tímovosť, aj keď nás súper preskákal a hral veľmi fyzicky, čo bola jeho jediná šanca. Dokázali sme to však ustáť, držali sme dobré tempo hry. Som veľmi rád za výkon, ktorý dievčatá dnes v Madride odovzdali.”

Movistar Estudiantes Madrid (ESP) – MBK Ružomberok 51:55 (12:14, 26:35, 37:45). Quevedová 20, Knightová 14, Fingallová a Condeová po 4 – Praženicová 18, Graysová 12, Stašová 8, Turudićová 7, Burová 6, Havranová 4. Štvrtiny: 12:14, 14:21, 11:10, 14:10. TH: 8/6 – 13/10. Trojky: 5-5. Diváci: 500. Úspešnosť streľby: 28,2% – 37,0%.