Semifinále SP: Good Angels – Ružomberok 84:57

Dnešný deň bolo v Piešťanoch na programe semifinále Slovenského pohára – Final Six. V prvom zápase si domáce Čajky bez najmenších problémov poradili so Šamorínom a vyhrali 95:51.

Druhý semifinálový zápas odohrali majstrovské Good Angels Košice a MBK Ružomberok. Liptáčky mali katastrofálny začiatok stretnutia a prvú štvrtinu prehrali hrozivým rozdielom 7:26. Nedarilo sa im ani v druhej desaťminútovke, ktorú prehrali 12:23, a po polčase teda strácali na svoje súperky už 30 bodov. Potom však prišla vydarený tretia štvrtina, v ktorej Ružomberok stiahol náskok Košíc a vyhral ju 24:16. Záverečné dejstvo sa však zverenkám Juraja Suju znovu nedarilo podľa predstáv, a tak sa v Diplomat Aréne zrodilo jasné víťazstvo majsteriek. Tie po zdolaní ružomberskej prekážky postupujú do finále.

Semifinále SP: Good Angels Košice – MBK Ružomberok 84:57 (26:7, 49:19, 65:43). Sujová 12, Lázárová 10, Campbellová 9, Kmeťová 8, Kelčíková 7 – Allenová 19, Oblaková 11, Stehlíková a D. Baburová po 10. Štvrtiny: 26:7, 23:12, 16:24, 19:14. TH: 15/13 – 14/11. Trojky: 7-8. Úspešnosť streľby: 47% – 36%. Diváci: 300.