Šamorín prehral v Koniarni jednoznačne o 37 bodov

…a mohol aj o viac, lenže poslednú štvrtinu dal Juraj Suja príležitosť takmer výlučne druhému sledu z lavičky, pričom zahraničné opory šetril na dôležitý európsky zápas proti Tarbes.

Ako tak vyrovnaná bola len úvodná štvrtina. 47 sekúnd v nej (aj v celom zápase) viedol Šamorín (7:4), no potom už jasne a na celý zvyšok duelu prebrali opraty do rúk, podľa očakávania, Ružomberčanky. Aj prvú desaťminútovku vyhrali 24:13, a pokračovali aj potom. Do polčasu ich vedenie narástlo na takmer 20 bodov (46:27).

Zverenkám Juraja Suju sa darilo aj strelecky, zaznamenali úspešnosť na úrovni takmer 55%, čo je skutočne obdivuhodné číslo. Šamorín premenil necelých 38% pokusov na kôš. Keď predposlednú štvrtinu hosťujúce hráčky prehrali 9:20, bol už stav o 30 bodov pre Ružomberok (66:36). V záverečnej desaťminútovke dal tréner Ruže príležitosť hlavne Slovenkám z lavičky, ktoré dokázali úsek medzi 31. a 40. minútou vyhrať 20:13, a celý zápas tak ovládol MBK v pomere 86:49, a dobre sa naladil pred dôležitým zápasom Európskeho pohára FIBA. Duel s francúzskym Tarbes sa v Koniarni začína v stredu 23. januára o 18:00.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som spokojný, nielenže sme vyhrali, ale v pomerne vysokej intenzite sme hrali celý zápas. Američanky odohrali menej minút, ako obvykle, chcel som ich šetriť na dôležitý zápas v stredu. Nevena Marković dnes nenastúpila, je na antibiotikách, ale do stredy má byť v poriadku a nastúpi.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Rozhodcov z hodnotenia zápasu vynecháme. Súper dokázal svoju kvalitu, hlavne zahraničné hráčky Ružomberka, to je celkom iná úroveň ako náš tím. Keď však nastúpil domáci tím len so Slovenkami, bol to celkom vyrovnaný úsek zápasu.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 86:49 (24:13, 46:27, 66:36). Šikšniutéová 19, Jackovecová 13, Kelčíková 11, Jefferyová 10, Mištinová 8, Janoščíková 7, Ellenbergová a Moravčíková po 6, Ivančáková 4, Belušová a Stašová po 1 – Sujová 23, Vyňuchalová 11, Letková 6, Marcová 5, Horvátová a Dulová po 2. Štvrtiny: 24:13, 22:14, 20:9, 20:13. TH: 29/22 – 8/6. Trojky: 2-3. Diváci: 450. Rozhodovali: Šarišský, Bartoš, Donovalová. Úspešnosť streľby: 54,4% – 37,7%.