Šamorín len tesne unikol stovke, 23 bodov Jackovecovej

V nadstavbovej časti extraligy odohrajú Ružomberčanky ešte dva zápasy. V stredu v Košiciach a v sobotu 2. marca o 18:30 doma proti Piešťanom.

Stále bez zranenej Šikšniutéovej nastúpili zverenky Juraja Suju na ďalší duel extraligy v Šamoríne. Svojho súpera nešetrili a už v úvodnej štvrtine si vytvorili veľký náskok (8:25), ktorý už v zostávajúcej časti zápasu len pohodlne zvyšovali. Po polčase bolo ich vedenie už 23-bodové.

Najvyšším rozdielom vyhrali Ružomberčanky tretiu štvrtinu (25:6), po ktorej bolo už skóre z pohľadu Šamorína naozaj hrozivé 28:70. Napokon domáce hráčky zachránil od veľmi rýchlo sa blížiacej stovky len záverečný klaksón, ktorý zastavil vývoj skóre na 44:95.

Streleckou líderkou MBK bola tentokrát Jackovecová, ktorá si okrem 23 bodov pripísala na svoje konto aj 10 doskokov. Ružu čaká v nadstavbovej časti extraligy najbližšie duel v Košiciach (27.2.), a potom sa predstavia po mesiaci aj domácim divákom. V sobotu 2. marca to bude v Koniarni šláger proti Piešťanským Čajkám, s netradičným začiatkom o 18:30 kvôli futbalu Ružomberok-Michalovce (15:30).

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 44:95 (8:25, 22:45, 28:70). Sujová 13, Marcová a Vyňuchalová po 12, Horvátová 5, Letková 2 – Jackovecová 23, Jefferyová 19, Mištinová 18, Janoščíková 12, Ellenbergová 10, Markovićová a Moravčíková po 4, Stašová 3. Štvrtiny: 8:25, 14:20, 6:25, 16:25. TH: 8/5 – 19/13. Trojky: 1-2. Diváci: 200. Úspešnosť streľby: 36% – 55%.