Ružomberok zničil Levice až v druhom polčase

O výhre Ružomberka v zápase s Levicami nepochyboval azda nikto. Ani najväčší pesimista by však nepredpokladal, ako ťažko sa bude rodiť víťazstvo Liptáčok s outsiderom slovenskej extraligy.

Mal to byť jasný zápas, kde jedinou nezodpovedanou otázkou mala byť výška skóre v prospech Ružomberka. Prvá, ale aj druhá štvrtina však priniesla pre priaznivcov Ruže v Koniarni sklamanie. Nielenže sa nekonala bodová smršť MBK, ale veľkú časť druhej desaťminútovky dokonca úplné outsiderky z Levíc viedli. Najprv v 12. minúte 15:14, potom 17:16, dokonca 22:18, alebo 24:22. Až tento stav primäl trénera Suju k obmene zostavy na palubovke, a veľmi slabo hrajúce Kudličkovú a Hadačovú vystriedali skúsené hráčky Ruže. Vyrovnanie aj obrat prišli v 16. minúte, MBK viedol 26:24 zásluhou peknej akcie kapitánky Brezániovej. Z ďalšej akcie však Levice opäť vyrovnali skóre. Len veľmi pracne, ale predsa, vyznel aspoň záver polčasu v prospech Ružomberka. Aj keď to bolo na míle vzdialené od papierových predpokladov, ktoré vyznievali jasne pre Sujov tím.

Po zmene strán sa už všetko vrátilo do očakávaných koľají. Ružomberok svojho súpera v tretej štvrtine zničil 21:4 a jeho náskok narástol na 60:33. Sem-tam dal tréner priestor aj Hadačovej a Kudličkovej, zlepšujúca sa Remenárová si svoje ďalšie pôsobenie v zápase skomplikovala sama kvôli štyrom faulom. Diváci v Koniarni konečne videli sebavedomý a jasne lepší Ružomberok, ako v prvej polovici duelu. Zaslúžene tak Liptáčky vyhrali vysokým rozdielom, hoci úvod zápasu bol dlho viac ako rozpačitý.

Výborný výkon podala mladá Remenárová, ktorá viackrát predviedla dravosť, svoje čoraz zlepšujúce sa basketbalové umenie. Dôkazom týchto slov je aj 14 bodov, ktoré v zápase dosiahla. Bola po Stalvantovej, spoločne s Vesterbergovou, najlepšou strelkyňou Ruže.

Na záver nám nedá nespomenúť katastrofálne chyby, ktorých sa dopustili rozhodcovia (na obidve strany) počas stretnutia. Za všetky spomeňme aspoň jednu – šesť minút pred koncom lopta, evidentne z rúk Levičaniek – opustila útočnú polovicu. Z trojice rozhodcov však nik nezapískal porušenie pravidiel, hoci svoje rozčarovanie netajila celá hala, vrátane obidvoch lavičiek.

MBK Ružomberok – BKŽ Levice 84:39 (14:12, 39:29, 60:33). Štvrtiny: 14:12, 25:17, 21:4, 24:6. Trojky: 8:1. Body Ružomberka: Stalvantová 17, Remenárová a Vesterbergová po 14, Černáková 13, Kmeťová 11, Brezániová 7, Murphyová 6, Kudličková 2. Rozhodovali: Fuska, Holender, Sirocký. Diváci: 300.  Vývoj zápasu: 3:0, 8:2, 11:5, 13:9, 14:14, 16:17, 18:22, 20:23, 26:24, 29:26, 31:27, 43:31, 50:31, 57:33, 66:35, 72:37.