Ružomberok zabojuje o extraligový bronz

Basketbalistky MBK Ružomberok cestovali do Piešťan pokúsiť sa o malý zázrak. Výhra v Diplomat aréne by znamenala zníženie stavu semifinálovej série na 1:2…

Úvodná štvrtina bola z obidvoch strán plná nepresností. Ružomberok držal krok so svojimi súperkami a nastrieľal rovnaký počet bodov ako Čajky – 16. Úsek medzi 11. a 20. minútou však vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré si aj kvôli veľmi slabej úspešnosti streľby MBK vytvorili desaťbodový náskok 33:23. Len pripomeňme, že v prvom polčase mali Piešťany úspešnosť streľby 41%, kým zverenky Juraja Suju len 27%. A aj keď v tretej štvrtine sa Liptáčkam darilo viac ako domácim, na výraznejšie priblíženie sa Piešťanom to nestačilo. Ružomberok strelil desať, Čajky osem bodov, a tak pred poslednou časťou hry viedli zverenky Martina Pospíšila 41:33. Po viac ako 70 sekundách záverečnej štvrtiny však Ružomberčanky zásluhou dvoch úspešných trojkových pokusov znížili stav na 41:39, a postarali sa tak o zdramatizovanie zápasu. Medzitým sa vyrovnalo percento úspešnosti streľby, domáce aj hosťujúce hráčky ju v týchto chvíľach mali na úrovni 33%. Štyri a pol minúty pred koncom po dvoch bodoch Kelčíkovej bol stav 54:52 pre domáce, a dráma vrcholila. Lepšie však zostávajúce desiatky sekúnd vyšli Piešťanom, ktoré napokon dokázali poraziť Ružu aj v treťom zápase po sebe.

Prehrou v Piešťanoch sa skončila semifinálová séria medzi Ružomberkom a Čajkami. Trošku nečakane ju vyhrali Piešťany suverénne 3:0, a vo finále sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretnú s obhajcom prvenstva Good Angels Košice. Ružomberčanky budú teda znovu bojovať o bronzové medaily, ich súperkami budú porazené zo semifinálového súboja Košice-Šamorín, v ktorom vedú Východniarky 2:0 na zápasy a ďalší sa odohrá 5. apríla. V prípade víťazstva Good Angels sa prvý duel o 3. miesto odohrá 12. apríla v Koniarni.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 72:62 (16:16, 33:23, 41:33) – konečný stav série 3:0. Body: Slamová 17, Brownová 16, T. Páleníková 15 – Smithová 18, Lázárová 14, Kelčíková 8. Štvrtiny: 16:16, 17:7, 8:10, 31:29. TH: 29/24 – 19/11. Trojky: 6-5. Úspešnosť streľby: 40% – 37%. Diváci: 700.