Extraliga: MBK Ružomberok – Good Angels Košice

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
17. februára 2018 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

So značným odhodlaním dnes na šláger domácej extraligy proti Good Angels Košice nastúpili hráčky MBK Ružomberok. Verili, že môžu majstra konečne nielen potrápiť, ale aj poraziť…

Zo začiatku to vyzeralo pre Ružu nádejne. S Východniarkami držala krok, a aj keď ešte v  5. minúte prehrávala 10:16, napokon po skvelom finiši úvodnú štvrtinu vyhrala 23:22. Potom sa viditeľnejšie prejavila skúsenosť a rutina na strane Košíc, ktorým padali do koša početnejšie strely ako domácemu kolektívu. Ten sa márne snažil skórovať za tri body, no do polčasu si ešte udržal dostihnuteľné 9-bodové manko na zverenky Petra Jankoviča.

Stretnutie poznačila opätovne vynikajúca atmosféra. Na šláger ligy sa prišlo pozrieť 1300 divákov, o povzbudzovanie sa celý zápas staral predovšetkým domáci fanklub Concordia 1906. Priaznivci MBK si mohli premiérovo zakúpiť aj dva druhy klubových šálov, predaj bude pokračovať o týždeň (24.2.) v domácom stretnutí proti Popradu.

Vráťme sa však k dianiu na palubovke. Ružomberku nevyšla hlavne tretia štvrtina, po ktorej im súperky ušli na rozdiel priepastných 19 bodov (40:59). Často prepadávali v obrane, Košice ukážkovo bránili nebezpečnú strelkyňu Walkerovú (v zápase 21 bodov), a tak bolo prakticky rozhodnuté už pred poslednou desaťminútovkou. Sujova družina, v ktorej sa premiérovo predstavila aj nová hráčka Ariel Butts, sa síce snažila s výsledkom niečo urobiť, ale nedarilo sa jej. Napokon Liptáčky podľahli Good Angels v pomere 54:78, a na prípadné víťazstvo v tejto sezóne si ešte budú musieť počkať.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Vyzlieklo nás to do naha. Radšej teraz, ako neskôr v dôležitejšom zápase. Chceli sme uspieť, mali sme reálnu šancu na druhé miesto. Košice však ukázali kvalitu. Nie nadarmo vyhrali v Benátkach či s Piešťanmi o 34 bodov. Zahrali svoju rutinu. Naše nové tváre sa mohli presvedčiť, že to nepôjde tak ľahko, ako to vyzerá na videu. Je to silný súper, ktorý využije každú našu chybu.”

Peter Jankovič, tréner Košíc: “Určite sme nečakali, že to skončí takýmto vysokým rozdielom. Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne. Ružomberok sa posilnil, má kvalitný káder. Možno si takúto prehru nezaslúžili. Hrali sme veľmi dobre v obrane a rozumne v útoku, výsledok hovorí jasnou rečou.”

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 54:78 (23:22, 34:43, 40:59). Walkerová 21, Ellenbergová 11, Campbellová 10, Mištinová 6, Bozókiová 4, Kováčiková 2 – Morrisová 23, Jurčenková 13, Žirková 9, Šarauskaitéová 7, Deptová 6, Stehlíková a Petersová po 4, Theinerová 2. Štvrtiny: 23:22, 11:21, 6:16, 14:19. TH: 18/13 – 9/8. Trojky: 1-6. Diváci: 1300. Úspešnosť streľby: 35% – 53%.

Najviac času na palubovke (MBK): Ellenbergová 31:34, Mištinová 30:30, Walkerová 29:44, Bozókiová 27:32, Campbellová 24:21.