Ružomberok šokoval veľkého favorita a zostáva doma neporazený!

Bol to krásny ružomberský večer v Koniarni. Zážitok pre všetkých, ktorí prišli. A skvelá reklama na basketbal v podaní nášho tímu pred obrazovkami RTVS.

Takmer 36 minút v zápase viedli, no napokon prehrali. Francúzky prišli do Ružomberka silné, ambiciózne a agresívne. Začali veľmi dobre, ovládli úvod zápasu aj prvú štvrtinu (19:9). A pokračovali v nápore, a hlavne bodovej prevahe aj potom. Najvyšším rozdielom viedli v druhej štvrtine o 16 bodov (29:13). Patril im prvý polčas, ktorý zvládli s 9-bodovým náskokom 37:28.

Lenže po zmene strán postupne preberal opraty zápasu v ohlušujúcej a fanklubom Concordia 1906 hnanej atmosfére tím Juraja Suju. Patrila mu najmä posledná štvrtina a aj vďaka Ellenbergovej ďalšiemu veľkému dňu prišiel v záverečných desiatkach sekúnd obrat.

Ruža zrazu viedla, celá hala (1650 divákov) bola vo vytržení, sústavne skandovala a dotlačila napokon Ružomberok k ďalšiemu veľkému a tvrdo vybojovanému víťazstvu. Tesne pred koncom vyhrával MBK 68:65, no Francúzky kontrovali trojkou, ktorá však prišla neskoro a rozhodcovia ju pre uplynutie časového limitu po klaksóne neuznali.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „V prvom rade gratulujem mojim hráčkam za nezlomnosť a vieru v seba, v nás, že dokážeme uspieť. Potom ďakujem divákom a fanúšikom, ktorí dnes prišli na zápas. Bolo to presne tak, ako som si predstavoval. Plná hala a ľudia, ktorí nás poženú dopredu, aj keď sa nedarí. Nedokážete si predstaviť, aké je to potrebné a pozitívne, keď chcete otáčať zápasy. Súper prišiel vynikajúco pripravený s obranou, s akou sme sa doposiaľ nestretli. Je veľmi ťažké preskákať v doskoku takého ťažkého súpera ako Tarbes. Nám sa to napokon v rozhodujúcich momentoch podarilo.“

Francois Gomez, tréner Tarbes: „Gratulujem domácemu trénerovi a celému družstvu. Máme veľký rešpekt voči slovenskému ženskému basketbalu, a špeciálne voči Ružomberku, ktorý znamená dlhé roky veľmi veľa na európskeho scéne. Máme mladé rozohrávačky vo veku 18 a 19 rokov, čo možno zavážilo. Sme sklamaní, lebo sme viedli drvivú väčšinu zápasu, no napriek tomu sme prehrali. Verím však, že doma to zvládneme a vyhráme.“

MBK Ružomberok – Tarbes Gespe Bigorre (FRA) 68:65 (9:19, 28:37, 44:54). Ellenbergová 26, Šikšniutéová 13, Mištinová 11, Jackovecová 8, Kelčíková 6, Jefferyová a Markovićová po 2 – Gayeová 18, Galliou-Loková 15, Princeová 14, Pouyeová 9. Štvrtiny: 9:19, 19:18, 16:17, 24:11. TH: 20/18 – 11/11. Trojky: 4-8. Diváci: 1650. Rozhodovali: Uuehenderik (EST), Kaludjerović (MNE), Mavisu (TUR). Úspešnosť streľby: 40,4% – 38,3%.

© MBK Ružomberok 2019