Ružomberok rozbil Piešťany 82:45

Vidina zvýšenia náskoku v semifinálovej sérii s Piešťanmi na 2:0 bola pred duelom Ružomberka s Čajkami hlavným motívom a pre divákov lákadlom. Ruža nastúpila na druhé štvrťfinále 26. marca v Koniarni už aj s uzdravenou Parkerovou.

Ružomberčanky v úvode viedli 4:0, no Čajky sa z mierneho tlaku Ruže rýchlo spamätali, a v štvrtej minúte vyrovnali na 6:6. Zásluhou presných zásahov Murphyovej však domáce znovu vyhrávali 10:6. Hra bola vyrovnaná, diváci videli solídny basketbal. Zverenky Martina Pospíšila po prvý raz viedli v 6. minúte 11:10 zásluhou Tathamovej, a následne vďaka Minčíkovej aj 13:10. Žabky sa vzchopili, zabojovali a zlepšenou hrou v závere štvrtiny znovu vyhrávali o štyri body.

Hnané fanklubom Concordia 1906 dominovali zo začiatku druhého dejstva na palubovke práve domáce hráčky, v 14. minúte bol ich náskok na súpera už deväť bodov (22:13), a po koši Vesterbergovej jasala hala už za stavu 24:13, a keď Fenynová zvýšila na 26:13, nahnevaný Pospíšil si zobral oddychový čas. Ružomberský uragán však pokračoval aj potom, a dve minúty pred polčasom bolo už 35:16. Druhú desaťminútovku zmietla Ruža svoje súperky neuveriteľným spôsobom 25:8.

Trojkou Baburovej začal druhý polčas, a za neutíchajúceho skandovania si Ružomberok pohodlne udržiaval vysoký náskok. V 22. minúte už bolo 50:26. Na palubovke to však vôbec nevyzeralo, žeby sa zápas len dohrával, práve naopak. Piešťany príkladne bojovali, ale Ružomberok zase pozorne bránil a v snahe udržiavať či zvyšovať náskok nepoľavoval. Aj tretia štvrtina sa zaslúžene stala korisťou MBK.

Aj keď sa dalo v 31. minúte seriózne predpokladať, že zápas je rozhodnutý, Sujove zverenky hrali naplno. Nebolo to už síce grandiózne strelecké predstavenie ako v prvých troch štvrtinách, ale náskok Liptáčok bol taký veľký, že minimálne zníženie streleckej úspešnosti nehralo prakticky žiadnu úlohu. Vo vynikajúcom svetle sa počas zápasu ukázala uzdravená Parkerová, ktorá bola pod košom nenahraditeľnou.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 82:45 (17:13, 42:21, 65:34) – stav série 2:0. Štvrtiny: 17:13, 25:8, 23:13, 17:11. Rozhodovali: Zubák, T. Lukáč, Margala. Diváci: 1 100. Bodovali – Ružomberok: Stalvantová 15, Kmeťová 12, Parkerová a Fenynová 11, Baburová a Vesterbergová po 7, Černáková a Murphyová po 6, Remenárová 4, Brezániová 3. Piešťany: Krč-Turbová 14, Tahtamová 11, Minčínková 7, Felixová 6, Dudášová 5, Bartoňová 2. Vývoj zápasu: 4:0, 6:6, 10:11, 15:13, 22:13, 26:14, 32:16, 39:19, 48:26, 53:30, 58:34, 65:37, 70:42.