Ružomberok posilnila Srbka Mandićová

Ružomberok posilnila Srbka Mandićová

Dve vážne rany v podobe oslabenia hráčskeho kádra zaznamenal v nedávno začatej sezóne basketbalový klub MBK Ružomberok. Najprv sa zrejme do konca sezóny zranila výrazná opora tímu a líderka pod košom Nadia Parkerová.

Roztrhnutá achillovka ju vyradila z družstva trénera Juraja Suju na dlhé mesiace. Liptáčky tak prišli o dôležitú hráčku pod košom, a jej miesto tak zastávala Stephanie Murphyová. Potom prišla druhá rana, pred krátkym časom ukončila svoje pôsobenie v MBK aj Slovinka Ristićová, ktorá zakývala Koniarni naposledy po vzájomnej dohode s klubom.

Niekoľko zápasov odohrali v drese Ružomberka dievčatá v oklieštenej zostave, veď na palubovke sa napríklad v zápasoch s Miškovcom, Walloniou Basket či v Záhrebe (včera, výhra MBK 66:56) sa striedalo len sedem skúsených hráčok nášho klubu. Ich obdivuhodné nasadenie a veľká túžba vyhrať viedla k výhram vo všetkých spomenutých zápasoch, čo si zaslúži absolutórium!

Vedenie MBK Ružomberok oznámilo dnes dobrú správu. Káder klubu sa totiž rozšíril o ďalšiu skúsenú, a aj podľa štatistík veľmi kvalitnú hráčku. Jej meno je Marina Mandić, je 188 cm vysoká, narodená v roku 1983. Má bohaté skúsenosti z kvalitných európskych líg, pôsobila napríklad v Turecku. Zahrala si aj za reprezentačné družstvo svojej krajiny.

“Zmluvu s Mandićovou sme podpísali dnes popoludní. Podľa nej sa stala našou hráčkou do konca aktuálnej sezóny,” povedal pre mbkruzomberok.sk prezident klubu Stanislav Bella. Dodal, že srbská posila sa bude hlásiť trénerovi Sujovi už na zajtrajšom tréningu, a s družstvom odíde aj na zápas Európskeho pohára do francúzskeho Tarbes. “Ide najmä o náhradu za zranenú Parkerovú, no Mandićová je schopná hrať aj na inom poste,” dodal na záver S. Bella.

(c) MBK Ružomberok 2013