Ako sme už pred časom uviedli, s tímom MBK Ružomberok sa koncom roka rozlúčila Francúzka Melissa Diawakanová. Opačným smerom, do tímu Juraja Suju, pribudla zaujímavá americká posila so skúsenosťami z WNBA.

“Keďže nie sme spokojní s výsledkami v prvej časti aktuálnej sezóny, rozhodli sme sa ešte pred koncom starého roku pre zmenu na poste rozohrávačky,” vysvetľuje dôvod odchodu Diawakanovej a príchodu novej basketbalistky manažér MBK Radoslav Popelka. “Melisse, pre ktorú bol posledným zápasom v našom drese decembrový duel proti Piešťanom, prajeme v ďalšej kariére všetko dobré.”

Post rozohrávačky po nej zaujme Američanka Aaryn Ellenbergová. “Máme od nej veľké očakávania. Predovšetkým v oblasti organizácie hry, ale, samozrejme, aj čo sa týka streleckej potencie,” poznamenal Popelka na adresu 25-ročnej hráčky. Aaryn meria 170 cm, vo svojej kariére získala viacero ocenení, pôsobila v univerzitnej súťaži v USA v drese Oklahomy (2010-2014), hrávala aj za tím WNBA Chicago Sky (2014). Potom bola v tíme Basketu Konin (Poľsko), a v sezóne 2015/2016 pôsobila v družstve Flying Foxes Viedeň. Odvtedy až donedávna obliekala dres islandského tímu Snaefell, za ktorý odohrala 29 zápasov s bodovým priemerom 27.7 b/zápas a úspešnosťou streľby viac ako 50%.

Zahrala si za národný univerzitný tím USA (2013), v Stredoeurópskej lige bola vyhlásená za najlepšiu rozohrávačku a defenzívnu hráčku celej súťaže (2016), a v tom istom roku dokonca dostala ocenenie Najlepšia hráčka rakúskej ligy.

Už teraz môžeme prezradiť, že MBK Ružomberok posilnila aj ďalšia basketbalistka. Viac o nej si budete môcť na našej stránke prečítať zajtra.

Foto: soonersports.com

(c) MBK Ružomberok 2018