Ružomberok nestačil na Piešťanské Čajky

Po Good Angels Košice druhý najväčší favorit aktuálneho ročníka extraligy. Piešťanské Čajky boli v Koniarni ďalším súperom MBK Ružomberok.

Ružomberčanky sa ani nestihli spamätať, a už prehrávali 0:5. Následná trojka Remenárovej ich vrátila do hry, no potom uspeli aj Čajky a bolo to znovu o päť bodov – 3:8. Súboj sa neodohrával len na palubovke, ale aj v hľadisku. Domáci fanklub Rosenberg Fanatics hnal dopredu domáce,  priaznivcov Piešťan tvorili predovšetkým rodinní príslušníci hráčok, no povzbudzovali naozaj vytrvalo.

RK-PN 07

Timea Sujová naskočila do hry v 4. minúte, keď už Ružomberok prehrával 3:12. Zakrátko sa jej podarilo skórovať. Po trojke hostiek už bolo 5:15, a domáci tréner Suja si zobral oddychový čas. Zrejme pomohol, pretože do konca štvrtiny už Liptáčky hrali s lepším pohybom a čiastočne skresali aj náskok súpera.

Ani úvod druhej štvrtiny nebol pre Ružu ideálny. Po takmer štyroch minútach prehrávala o 11 bodov, Suja si zobral ďalší oddychový čas. Domáce hráčky zrážala na kolená najmä veľmi nízka úspešnosť streľby. Piešťanom, naopak, vychádzalo spod koša takmer všetko.

Potom sa však karta obrátila. Kmeťová dala dve trojky, a po ďalších presných zásahoch MBK bolo razom 32:34. Oddychové časy, dva prakticky po sebe, si zase zobral tréner Pospíšil. Terčom kritiky sa potom stali znovu rozhodcovia, ktorí nechali vyviesť zo svojho miesta pre divákov jedného z domácich priaznivcov (dôvod sa nám nepodaril zistiť), čo sa v Ružomberku zrejme ešte nestalo.

RK-PN 06

Druhý polčas začali Liptáčky s energiou, no strelecky to stále nebolo ono, aj preto už po štyroch minútach bol náskok Piešťan deväťbodový – 44:53, a následne dokonca 11-bodový 46:57. Tri minúty pred koncom predposlednej štvrtiny viedli hostky o 14 bodov – 50:64.

Začiatkom poslednej štvrtiny sa domácim nedarilo takmer nič, strácali lopty v útoku a nedoskakovali pod vlastným košom, mizerná bola aj strelecká úspešnosť MBK. Čajky si tak strážili pohodlný náskok. A keďže do konca zápasu už len narastal náskok Piešťan, tie si z Ružomberka odniesli víťazstvo.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 59:77 (19:26, 40:46, 53:68). Rozhodovali: Kukelčík, Bohucký, Perenčík. Štvrtiny: 19:26, 21:20, 13:22, 6:9. Diváci: 600. Bodovali – Ružomberok: Lázárová 13, Kmeťová 11, Sujová 10, Remenárová 9, D. Baburová 8, Letková 5, Nagyová 2, A. Baburová 1. Piešťany: Krč-Turbová 18, Stehlíková 17, Tathamová 13, T. Páleníková 12, Bartoňová7, Dudášová a Felixová po 4, Bartánusová 2. Trojky: 4:4. TH: 18/13 – 26:21. Vývoj zápasu: 5:15, 19:26, 26:34, 40:46, 46:57, 53:68, 57:71, 59:77.