Ružomberok je pred derby na víťaznej vlne!

Ružomberská športová hala zažije v sobotu 16. januára veľký šláger slovenskej extraligy, derby dvoch rivalov. Do Koniarne sa zajtra chystá majster z Košíc…

Na úvod dve dobré správy z tábora družiny Juraja Suju. Prvá sa týka zdravotného stavu hráčok MBK Ružomberok. „Môžem potvrdiť, že všetky naše basketbalistky sú v poriadku, pripravené nastúpiť na zajtrajší duel proti Good Angels Košice,“ povedal asistent trénera Michal Porubčan.

Ako ďalej dodal, Ružomberok nechce byť pre účastníka Euroligy žiadnym fackovacím panákom, práve naopak. „Rozhodne sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok, urobíme preto všetko, čo bude v našich silách,“ uviedol odhodlane Porubčan.

V drese Liptáčok sa opäť predstavia aj nové tváre – Kováčiková a Moravčíková – ktoré už pôsobia v tíme nejaký čas. Netreba však zvlášť vyzdvihovať jednotlivé basketbalistky, pretože dôležitý bude výkon celého tímu a konečný výsledok.

Uplynulú sobotu v Piešťanoch vytvorili priaznivci z ružomberského fanklubu Concordia 1906 hráčkam MBK vyslovene domáce prostredie. Teraz sa hrá v našej Koniarni, kde chcú byť naši fanúšikovia hnacím motorom a šiestym hráčom. „Na derby je vo fanklube veľká mobilizácia. Roznášame letáky, tešíme sa na zápas, v ktorom rozhodne chceme všetkými možnými (dovolenými) prostriedkami podporiť naše baby. Fanklub sa stretáva už o 15:30 v Pizzerii Concordia, aby sa správne namotivoval na Košičanky. Týmto k nám pozývam všetkých, ktorí chcú zatlieskať a povzbudiť MBK Ružomberok,“ rozhovoril sa Juraj Haríň z vedenia fanklubu Concordia 1906.

Ružomberok sa vezie na víťaznej vlne. Ešte v starom roku bez problémov zdolal doma Šamorín. Rok 2016 začal suverénnym víťazstvom proti Popradu. Pred vyše týždňom sa podarilo zverenkám Juraja Suju vyhrať aj v Prahe nad VŠ, a tým si zabezpečiť účasť vo Final Four Stredoeurópskej ligy. No a minulú sobotu zdolal Ružomberok aj Piešťanské Čajky na ich palubovke. Uvidíme, ako to skončí zajtra v Koniarni. Účasť ružomberských divákov, priaznivcov basketbalu, je vyslovene žiadaná, potrebná!

Zápas medzi Sujovou a Kováčikovou družinou sa v Koniarni začína v sobotu 16. januára o 17:00. Vstupné je počas sezóny konštantné – 2 eurá.

Link na udalosť fanklubu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/872567879528763/

(c) MBK Ružomberok 2016