Ružomberok dnes nemohol vyhrať

Myslí si to tréner MBK Juraj Suja. Uviedol to po zápase novinárom, pričom svoje tvrdenie aj zdôvodnil. V šlágri Niké extraligy žien totiž dnes narazili na seba úradujúci majster a do dneška bez prehry hrajúci tím MBK Ružomberok a druhý celok súťaže Piešťanské Čajky.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Kým úradujúci majster Ružomberok premenil len 13 z 24 ponúknutých trestných hodov (netrafil teda 11 pokusov), Piešťany zo 16 trafili až 13.

+ Najlepšou strelkyňou Čajok bola s 21 bodmi Tadićová, spomedzi domáceho kolektívu Motleyová dala iba 14 bodov.

+ Dve štvrtiny vyhrali domáce hráčky (prvú 16:7 a tretiu 16:11), v druhej a záverečnej zvíťazili Piešťany (22:11, resp. 18:11).

VÝVOJ ZÁPASU

Nebol to oku lahodiaci zápas. To vôbec nie. Skôr naopak, skôr taktická bitka a prehliadka nepremenených príležitostí. Tak napríklad, za celý zápas dala Ruža z 24 pokusov len 3 trojky. MBK nepremenil až 11 trestných hodov. Úvod síce mal lepší Ružomberok, viedol 13:3, ale potom, postupne strácal vlastnou vinou kontrolu nad zápasom. A hoci sa v tretej štvrtine vrátil späť, vyrovnal skóre a viedol, napokon duel stratil predovšetkým tým, že nedokázal premeniť ani jednoznačné situácie a trestné hody, ani nehovoriac o pokusoch za tri body…

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Treba pogratulovať Piešťanom, vyhrali zaslúžene. Dnes sme nemali nárok na výhru po žiadnej stránke. Väčšinou po každej prehre nájdete pozitívum, dnešok je však výnimkou, nenašiel som nič, čo by bolo dobré v našej hre. Nemali sme jediný dobrý, nadštandardný individuálny výkon. Zrejme som hráčky zle pripravil. Je to moje maslo na hlave. Keď sme v úvode vyhrávali 13:3, povedal som im, že síce vedieme o 10 bodov, ale už teraz sme zahodili veľa trestných hodov, je len otázka času, kedy sa súper vráti do zápasu, ak budete takto pokračovať. Nepomohlo to, v tragédii sme pokračovali. Zahodili sme 11 trestných hodov, streľba za tri body 3 z 24 pokusov. A takto môžem pokračovať. Jednoducho, dnes sme nemohli vyhrať.”

Peter Jankovič, Piešťany: “V prvom rade, gratulujem dievčatám k víťazstvu po zbabranom zápase minulý týždeň. Všetka časť aj Ružomberku, myslím si, že to bol zaujímavý zápas, hlavne z taktickej stránky, pretože bodov nepadlo veľa. Bola tam z našej strany agresivita aj nasadenie. Som rád, že po nevydarenom úvode sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Odvtedy sa hra prelievala, za výhru som veľmi vďačný a teší ma.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 54:58 (16:7, 27:29, 43:40). Motleyová 14, Burová 10, Praženicová 7, Buknová a Turudićová po 6, Graysová 5, Stašová 4, Pavićová 2 – Tadićová 21, Martišková a Pirttinenová po 11, Bootheová 9, Hašková 4, Rusiňáková 2. Štvrtiny: 16:7, 11:22, 16:11, 11:18. TH: 24/13 – 16/13. Trojky: 3-5. Diváci: 200. Rozhodovali: Šarišský, Izák, Uhrin. Úspešnosť streľby: 33% – 36%.