Ruži stačilo na víťazstvo 61 bodov

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves

Pod Urpínom sa čakalo jednoznačné víťazstvo Ružomberka. Zverenky Juraja Suju dokázali zápas vyhrať len po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Ani jednu štvrtinu neprehrali, no po desiatich minútach viedli len o dva body. MBK Ružomberok nastúpil v Banskej Bystrici s jasným cieľom zvíťaziť, no cesta za výhrou bola tŕnistejšia, ako sa očakávalo. Druhú štvrtinu dokonca domáce uhrali na remízu 20:20 a po polčase tak prehrávali len o dva body.

Od 31. minúty však Ružomberok na palubovke dominoval. V tretej štvrtine dovolil Bystričankám uhrať len štyri body, aj v poslednej časti hry bol úspešnejší tím z Liptova po výhre 16:12. Napokon sa Sujove zverenky tešili z takmer povinného víťazstva o 15 bodov – 61:46.

Najlepšou strelkyňou MBK bola s 15 bodmi nečakane Gabriela Nagyová, 11 bodov zaznamenala Eva Kmeťová, deväť Dominika Baburová a Martina Letková. Úspešnosť streľby mali o desatiny lepšiu Ružomberčanky (40,4% ku 39,1).

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 46:61 (10:12, 30:32, 34:45). Najviac bodov – Banská Bystrica: Moravčíková 11, Ondrejková 9, Jelenčíková 7, Dubeňová 6. Ružomberok: Nagyová 15, Kmeťová a Letková po 11, D. Baburová 9, Lázárová a A. Baburová po 6. Štvrtiny: 10:12, 20:20, 4:13, 12:16.